Oster odziv Anthonyja Davisa

Košarka 14. Jan 202620:45 0 komentarjev
Anthony Davis
Foto: Profimedia

Anthony Davis je v zadnjih dneh znova v središču pozornosti, tokrat zaradi poškodbe leve roke, ki so sprožila ugibanja o koncu njegove sezone in o morebitni menjavi. Sam se je na govorice odzval ostro in javno, ob tem pa zavrnil navedbe, ki so zaokrožile v ameriških medijih.

Vse se je začelo, ko je novinar ESPN Shams Charania na omrežju X zapisal, da naj bi Davis zaradi operacije leve roke izpustil preostanek sezone. Poročilo je hitro dvignilo veliko prahu, saj je namigovalo na večmesečno okrevanje in odprlo vprašanje njegove prihodnosti v Dallasu.

Dobro uro kasneje se je oglasil tudi Davis in zapisal: “Raje nehajte poslušati vsem tem lažem na teh aplikacijah.” Kasneje je Charania izbrisal prvotno objavo in navedel, da po drugem zdravniškem mnenju operacija ni potrebna, Davisa pa bodo znova pregledali čez šest tednov.

Košarkar, ki ima v zadnjih letih za sabo dolgo zgodovino poškodb, je ob tem jasno pokazal, da ima dovolj ugibanj. Pod več objavami, ki so povzele prvotno poročilo, je odgovarjal zgolj z besedo “laži”.

Od prihoda v Dallas februarja lani je Davis odigral le 29 tekem rednega dela in eno tekmo dodatnih kvalifikacij. Njegovo obdobje pri Mavericksih so zaznamovale številne zdravstvene težave.

V letošnji sezoni v povprečju dosega 20,4 točke in 11,1 skoka na tekmo, kljub temu pa negotovost ostaja. Trener Jason Kidd poudarja, da časovnice za dokončno odločitev ni, ob vse glasnejših špekulacijah pa ostaja odprto vprašanje, ali bo Davis ob koncu sezone še nosil dres Dallasa.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!