Embiid vrnil udarec, Dončićevi krvniki začeli s porazom

Košarka 9. Jun 20217:25 > 8:33 0 komentarjev
Joel Embiid Foto: AP Photo/Matt Slocum

Ponoči sta bili v košarkarski ligi NBA odigrani dve tekmi končnice. Košarkarji Philadelphie so s 118:112 premagali Atlanto in izenačili na 1:1, Utah Jazz pa je na prvi četrtfinalni tekmi s 112:109 ugnal LA Clippers, ki so v prvem krogu po sedmih tekmah izločili Dončićev Dallas.

Na drugi domači tekmi je Philadelphia pokazala svojo moč. Na krilih izjemne predstave Joela Embiida, ki je ostal brez naziva MVP, ta je pripadel Nikoli Jokiću, je izenačila serijo na 1:1. Odlični center je Atlanti nasul kar 40 točk (met iz igre: 13/25), dodal je še 13 skokov, dve asistenci, dve ukradeni žogi blokado. Z 22 točkami sta mu pomagala še Tobias Harris in Seth Curry, ki je dosegel 21 točk.

Pri Atlanti sta mejo 20 točk presegla le Trae Young in Danilo Gallinari. Oba sta se ustavila pri 21 točk. Izid v zmagah je zdaj poravnan na 1:1, serija pa se zdaj za dve tekmi seli na dvorišče sokolov.

Utah po preobratu ustavil Clipperse

Prvo četrtfinalno tekmo sta odigrala tudi Utah Jazz in Los Angeles Clippers, ki so morali v prvem krogu za napredovanje odigrati sedem tekem. Po maratonu so bili uspešnejši ravno od Dallasa in našega Luke Dončića.

Utrujenost se na začetku pri Clippersih ni poznala. V prvem polčasu so vodili tudi za 14 točk, nato pa je Utah v drugem polčasu pokazal, zakaj je v rednem delu doma doživel le pet porazov in po preobratu slavil s 112:109.

Prvi junak zmage je bil s 45 točkami Donovan Mitchell, 18 točk sta dosegla še Bojan Bogdanović in Jordan Clarkson. Pri Clippersih pa sta edina mejo 20 točk presegla Kawhi Leonard (23) in Paul George (20).