Prvaki na pragu napredovanja, Golden State na rekreaciji

Košarka 12. Maj 20226:55 > 6:58 0 komentarjev

Milwaukee Bucks so sinoči s 110 proti 107 ugnali Boston Celtics in se tako postavili v položaj, ko lahko na naslednji tekmi napredujejo v finalno serijo vzhoda. Na drugi tekmi sredine noči je Memphis nepričakovano gladko odpravil Golden State ter izsilil šesto tekmo.

Aktualni prvaki lige so v zadnjo četrtino vstopili z zaostankom devetih točk, a iz TD Gardna vseeno odhajajo z “brejkom”.

Ključ do uspeha sta bili dve izvrstni obrambni posredovanji Jrueja Holidaya ob koncu, ko je poskrbel za blokado in še ukradeno žogo. Tekmo je sklenil s 24 točkami in po 8 skoki ter asistencami, prvi strelec srečanja pa je bil Giannis Antetokounmpo (40 točk).

Pri zmagovalni ekipi velja izpostaviti še dvojni dvojček Bobbya Portisa (14 točk + 15 skokov), medtem ko sta pri “keltih” standardno blestela Jason Tatum s 34 oziroma Jaylen Brown s 26 točkami.

Šesta tekma je na sporedu v soboto zjutraj ob 1.30 uri po slovenskem času, serija se seli v Wisconsin k Milwaukeeju.

Izklopljeni bojevniki

Ker je Memphis tokrat Golden State na domačem parketu gostil brez prvega zvezdnika Ja Moranta, je prevladoval občutek, da bodo bojevniki serijo zaključili in se odpravili v finale zahodne konference, a doživeli smo ravno nasprotno.

Grizliji so ekipo bojevnikov “razpraskali” s 134:95, kar je najhujši poraz Stevea Kerra v končnici, odkar je trener kalifornijske ekipe.

Domači so zadeli 18 metov za tri, kar je rekord franšize Grizzlies v tekmah končnice, padel pa je še en mejnik: Memphis v “playoffu” še nikdar do polčasa ni dosegel toliko točk (tokrat so jih že do odmora nabrali 77!).

Trije igralci so tekmo sklenili z 21 točkami (Jaren Jackson Jr., Desmond Bane in Tyus Jones), pri gostih jih je 19 zbral Klay Thompson. Warriors imajo drugo priložnost za preboj med štiri ekipe lige spet v soboto zgodaj zjutraj ob 4. uri po slovenskem času.