Košarkarji Oklahoma City Thunder nadaljujejo v sijajnem ritmu. Po zmagi nad Golden State Warriors so na 12. tekmi sezone lige NBA prišli do 11. zmage in tako ostajajo najboljša ekipa najmočnejše košarkarske lige na svetu.
Prvaki iz Oklahome so imeli vse pod nadzorom že od samega začetka tekme. Bojevniki so sicer v prvi četrtini še držali korak z razpoloženimi domačini, nato pa povsem popustili in močno zaostali. Že ob polčasu je bil zaostanek 19 točk, v tretji četrtini pa je narasel prek 30, kar je trenerju zmagovalcev omogočilo, da iz igre potegne in spočije svoje najboljše igralce.
Pri zmagovalcih je bil z 28 točkami najboljši Shai Gilgeous-Alexander, ki je dodal še 11 asistenc in pet skokov. Odličen je bil tudi center Chet Holmgren s 23 točkami in 11 skoki, pri gostih pa nihče ni dosegel več kot 20 točk. S 13 točkami se je tej meji najbolj približal Jonathan Kuminga, medtem ko se je Jimmy Butler ustavil pri 12 točkah, Steph Curry pa pri 11.
Zanimivo tekmo smo spremljali tudi v Salt Lake Cityju, kjer smo videli kar 280 točk in to brez igranja podaljška. Domači Utah Jazz je s kar 152:128 premagal Indiano Pacers.
Jokić znova odličen
Prvaki leta 2023 iz Kolorada Denver Nuggets v Sacramentu niso imeli težav s tamkajšnjimi kralji. Zlata zrna so slavila s 122:108. Levji delež je pripadel srbskemu zvezdniku Nikoli Jokiću, ki je tokrat prispeval 35 točk in ob tem dodal še 15 skokov in sedem asistenc. Iz igre je metal fantastičnih 16/19. Denver je z izkupičkom 8:2 v zmagah na zahodu tik pred četrtouvrščenimi Los Angeles Lakers (8:3).
Luka Dončić in druščina bodo znova pod obroči v četrtek, ko bodo ob 3.30 po slovenskem času igrali v gosteh pri vodilni Oklahomi.
Liga NBA, 11. november:
Lestvica:
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal

Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!