Rekordnih 60 točk Tatuma za epski preobrat Bostona

Košarka 1. Maj 20217:55 > 8:11 0 komentarjev
Jayson Tatum
Jayson Tatum. Foto: AP Photo/Elise Amendola

V noči na soboto je za osrednjo zgodbo večera poskrbel Jayson Tatum. Boston je na krilih njegovih rekordnih 60 točk nadoknadil 32 točk zaostanka proti San Antoniu in na koncu po podaljšku slavil s 143:140.

Jayson Tatum je s 60 točkami izenačil rekord franšize iz Bostona. Pred njim je 60 točk v dresu slovite ekipe iz TD Gardna dosegel samo še legendarni Larry Bird. “Ključno je, da smo se vrnili po zaostanku, zmagali in da je pri tem vsak prispeval svoj delež,” je Tatum po osebnem rekordu ostal skromen in v ospredje postavil svoje soigralce.

San Antonio je v drugi četrtini vodil z 32 točkami prednosti, na odmor pa odšel s prednostjo 29 točk (48:77). Gostje so v tretji četrtini še vodili z 31 točkami prednosti, a v zaključku niso uspeli zaustaviti Tatuma in ostale domače falange. Glavni junak Bostona je samo v zadnji četrtini dosegel 21 točk, 10 jih je dodal še v podaljšku, ko je štiri sekunde pred koncem s črte prostih metov tudi odločil obračun.

Jaylen Brown je dodal 17 točk vključno s trojko 16 sekund pred koncem podaljška, s katero je Boston popeljal v vodstvo. Pri Spursih je bil s 30 točkami in 14 podajami najbolj razpoložen DeMar DeRozan.

Pod koše Lige NBA se je po zvinu levega gležnja vrnil Lebron James, ki je ostal brez zmage proti Sacramentu (106:110). James je v 32 minutah dosegel 16 točk, osem skokov in sedem podaj, s čimer je bil tretji strelec LA Lakersov za Anthonyjem Davisom in Drummondom.

V derbju vodilnih ekip lige je Phoenix s 121:100 povozil Utah. Devin Booker je za zmagovalce, ki so vodili celotno srečanje, dosegel 31 točk. Pri Utahu je bil z 22 točkami najbolj razpoložen Bojan Bogdanović.