Utah prekinil zmagoviti niz Golden Stata

Košarka 10. Feb 20226:51 > 6:56 0 komentarjev

Košarkarji Utaha so v derbiju zahoda s 111:85 premagali Golden State in prekinili zmagoviti niz bojevnikov, ki je trajal 9 tekem.

Najbolj razpoložen pri Utahu je bil Bojan Bogdanović, ki je dosegel 23 točk. Donovan Mitchell ni imel najboljšega strelskega dne, dosegel je le 14 točk, a razigraval soigralce z 8 asistencami, ob odsotnosti centra Rudyja Goberta je pobral tudi 10 skokov.

Golden State ni imel razpoloženega košarkarja. Najboljši strelec je bil Jordan Poole z 18 točkami. Steph Curry je končal pri 16-ih.

Napeto končnico so gledalci spremljali v Portlandu, kjer so domači ljubljenci na koncu zdržali proti Los Angeles Lakers in slavili s 107:105. Domači, ki so v zadnjem obdobju povsem premešali svojo zasedbo, še vedno pa igrajo brez Damiana Lillarda, so jezernikom zadali nov boleč poraz. Najbolj razpoložen je bil Anfernee Simons z 29 točkami. Pri gostih je blestel LeBron James, ki jih je dosegel 30, kar pa je bilo premalo.

Cleveland je slavil še 12 zmago na zadnjih 15 tekmah. Tokrat je padel San Antonio s 105:92. Chicago je bil boljši od Charlotta in prekinil niz porazov. Toronto je bil zanesljivo boljši od Oklahome. Svoj debi za Sacramento pa je vknjižil Litovec Domantas Sabonis, ki je svoji novi ekipi pomagal do zmage nad Minnesoto. V 32 minutah je dosegel 22 točk, 14 skokov in 5 asistenc.