Vlatku Čančarju spet nekaj priložnosti

Košarka 14. Okt 20247:20 0 komentarjev
Čančar

Slovenski košarkarski reprezentant Vlatko Čančar, ki se to sezono v severnoameriški ligi NBA vrača po hudi poškodbi in okrevanju, je odigral nekaj minut pripravljalne tekme Denver Nuggets proti Phoenixu.

Potem ko je Čanar julija z zlatimi zrni podpisal enoletno pogodbo, bo še šesto sezono soigralec najkoristnejšega igralca (MVP) lige, Srba Nikole Jokića.

Nuggets so se v domači dvorani v Koloradu pomerili s Phoenix Suns. Gosti so zmagali s 118:114, Čančar pa je za domačo ekipo odigral tri minute, v tem času pa v statistiko vpisal po en skok in podajo.

Največ točk za Denver so prispevali Jokić in Julian Strawther, oba sta v 30 minutah zbrala po 21 točk, ter Michael Porter ml., ki je do 21 točk prišel v 25 minutah pripravljalne tekme proti soncem.

Čančar se je po poškodbi kolena, ki jo je staknil pred prejšnjo sezono, sicer vrnil julija v dresu reprezentance na olimpijskih kvalifikacijah v Grčiji.