Oklahoma izgubila proti najslabšemu, Booker znova blestel ob porazu

Košarka 29. Jan 20247:07 > 7:13 0 komentarjev

V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA odigranih pet dvobojev. Od najboljših so bili na delu košarkarji Oklahoma City Thunder, ki so zanesljivo padli v Detroitu, najslabši ekipi lige. Spodrsljaj si je v Orlandu privoščil tudi Phoenix.

Oklahoma je obračun v Detroitu odprla z zgodnjim vodstvom, a so se domači sredi druge četrtine vrnili in ušli. Potem ko so Pistonsi vodili že z 81:67 se je razigral Shai Gilgeous-Alexander in Oklahomo približal na štiri točke, a so domači odgovorili z delnim izidom 10:0 in poskrbeli za miren zaključek.

Detroit se je konec leta 2023 vpisal v zgodovino kot moštvo, ki je eni sezoni vpisalo največ zaporednih porazov – kar 28. Po današnjem uspehu so Bati še vedno dve zmagi za predzadnjim moštvom v ligi, ki ga prav tako okupira klub iz vzhodne konference Washington Wizards.

Jalen Duren je vpisal 22 točk in kar 20 skokov. Oklahomi ni pomagalo niti 31 točka Shaija, ki je bil znova odlično razpoložen.

Orlando z visoko postavo zaustavil Phoenix

Phoenix je v zadnji četrtini več kot osem minut ostal brez koša in v zadnjih 10 minutah dosegel le štiri točke, kar je tlakovalo pot do drugega zaporednega poraza, tako je niz sedmih zmag zdaj povsem pozabljen.

Paolo Banchero je vpisal 26 točk ob zmagi Orlanda s 113:98, medtem ko je za Phoenix 44 točk dosegel Devin Booker, ki je pred dvema dnevoma v Indiani nasul kar 62 točk, prav tako ob porazu.

Orlando je ogromno težav Phoenixu povzročil z obrambno peterko Banchero, Franz Wagner, Moritz Wagner in Jonathan Isaac. Nihče od naštetih nima manj kot 208 centimetrov.