Košarkarji Krke so v prvi tekmi 10. kroga lige OTP banka premagali Laško z 99:58 in na vrhu lestvice ostajajo stoodstotni. Za petami Novomeščanom so košarkarji ljubljanske Ilirije, ki so tokrat z 89:83 slavili na gostovanju pri Termah Olimia. V soboto so do šeste zmage v sezoni prišli košarkarji Helios Suns, ki so z 79:64 premagali kranjski Triglav.
S tekmo med Krko in Laškim se je začel drugi del trikrožnega sistema lige OTP banka. Novomeščani so vpisali deseto zmago in kot edini neporaženi ostajajo na vrhu razpredelnice, Laško pa je doživel četrti poraz in zdrsnil na 60% izkupiček.
Novomeščani so za točko zgrešili svojo četrto stotico v letošnjem državnem prvenstvu, so pa zato dosegli najvišjo zmago lige OTP banka. Za dve točki so presegli 39 točk razlike med GGD Šenčurjem in Šentjurjem iz devetega kroga sredi novembra.
Krka je prvo tekmo proti Laškemu konec septembra dobila s 35 točkami razlike in tudi tokrat vprašanje zmagovalca ni bil v prvem planu.
Prvi strelec tekme je bil slovenski reprezentant Žak Smrekar, ki je v dobrih 19 minutah na parketu zbral 18 točk (met iz igre 6:9, trojke 2:4, 5 skokov), po 17 točk sta dosegla Jan Rebec za Krko (met iz igre 7:11, trojke 3:7) in Nigel Allyn Scantlebury za Laško (met iz igre 7:18).
Krka bo v naslednjem krogu 10. decembra gostila Perspektivo Ilirijo, Laško pa bo dan prej gostovalo na Polzeli.
V Podčetrtku dolgo kazalo na presenečenje
Šesto zaporedno zmago so nocoj dosegli košarkarji Ilirije, nazadnje so izgubili sredi oktobra v Domžalah, tako da z izkupičkom 8-2 ostajajo na drugem mestu prvenstvene lestvice. Terme Olimia so pri 2-8.
Čeprav so bili domači večinoma v zaostanku, Ljubljančani so imeli v drugi četrtini že 18 točk prednosti, hkrati pa je strateg Term Olimia Davor Brečko igral le s sedmimi igralci, je bila tekma zanimiva do konca. V 36. minuti so gostitelji drugič povedli (79:78), a le za kratek čas, saj je nato stvari v svoje roke vzel Jerome Green.

Ameriški organizator igre pri Perspektivi Iliriji, ki je s 17 točkami v povprečju četrti strelec prvenstva, je do konca tekme dosegel 11 od svojih 25 točk in še pred zaključkom rešil vprašanje zmagovalca. V zadnjih štirih minutah je zgrešil le en poskus na koš (met iz igre 7:16, trojke 4:8) in ohranil mirno roko s črte prostih metov.
Za domače je največ točk dosegel 193 cm visoki branilec Brandon Newman (19 točk, trojke 4:5), ki se je Termam Olimia pridružil pred 14 dnevi.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal


Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Bodi prvi, ki bo pustil komentar!