Luka Dončić: Bi radi slišali, da si ne zaupamo?!

Košarka 7. Jun 20245:59 2 komentarja
Luka Dončić je boj za prvi prstan začel s porazom v Bostonu. Foto: Profimedia

"Zmagaš ali izgubiš, vedno se moraš osredotočiti na naslednje tekmo," je po porazu Dallasa v prvi tekmi finala lige NBA proti Bostonu (107:89) dejal Luka Dončić, ki bo hitro pozabil, da je bil s 30 točkami znova tudi prvi strelec.

Nikoli ni slovel kot retorik. Tudi tokrat je s pogledom povedal več kot z besedami. Luka Dončić le nekaj minut po porazu na novinarski konferenci ni mogel skriti razočaranja ob tokratni podobi Dallasa. Ta je bil, z izjemo sekvence ob izteku druge in na začetku tretje četrtine, pač le bleda senca zasedbe, ki je odpihnila LA Clippers, Oklahomo in Minnesoto ter si pokorila zahodno konferenco.

A ker so bila tudi v tistih serijah vidna nihanja, Dončić verjame, da bo Dallas že v noči na ponedeljek, ko bo na sporedu druga tekma finala, pokazal drugačen obraz. ”Za naslov prvaka je treba dobiti štiri tekme. Vseeno je, ali zmagaš ali izgubiš. Vedno se moraš osredotočiti na naslednjo tekmo,” razmišlja 25-letni Ljubljančan, ki izgovorov ni iskal v zdravstvenem stanju, čeprav je bilo med tekmo večkrat videti, da je moral stisniti zobe.

”Veliko boljše delo moramo opraviti pri pokrivanju prostora. Omejiti moramo njihov met za tri točke. To je težko, saj gre za najboljšo strelsko ekipo. Vseh pet mož na parketu lahko sproži izza črte za tri točke. A če jim vzamemo met, obenem pa več zadenemo tudi mi, bo zgodba drugačna,” je z mrkim pogledom tekmo analiziral slovenski finalist ter pohvalil predstavo nekdanjega soigralca Kristapsa Porzingisa. ”Odličen je bil na obeh straneh. Blokiral je mete, obenem pa zadeval.”

Vseeno je Luka našel tudi svetlo točko, predvsem v igri v delu tretje četrtine. ”Da, takrat smo igrali košarko. Zabavali smo se,” je dejal. ”Najprej moramo zajeti sapo, nato si bomo ogledali posnetek te tekme in se pripravili na naslednjo,” je nadaljeval in sprva le prikimal vprašanju, ali čuti dovolj zaupanja, nato pa pristavil: ”Bi radi slišali, da si ne zaupamo?!”

Za odmevnost v medijih in na družbenih omrežjih bi bilo to kajpak kot naročeno. Precej bolj verjetno pa je, da bo vodilni mož zahodnih prvakov zdaj vse sile usmeril v odločen odgovor. Tako na ekipni kot individualni ravni. Tokrat se je podpisal pod dvojnega dvojčka (30 točk, 10 skokov), a ostal pri vsega eni asistenci, kar se mu je redko pripetilo celo v Evropi. ”V obrambi so igrali predvsem mož na moža, veliko so si pomagali in nas tako omejili,” je razloge iskal Luka. Verjeti gre, da bo našel tudi rešitve.

Finale lige NBA: spored tekem

Prva tekma: Boston – Dallas 107:89