Luka Dončić budno spremljal veliko zmago belega baleta

Košarka 19. Jun 202220:16 > 20:26 0 komentarjev
Luka Dončić se je v Dallas preselil leta 2018. Foto: Guliverimage

Luka Dončić, nekdanji član Real Madrida, tudi po odhodu čez lužo ni pozabil, s katerim klubom je blestel v Evropi. Madridčani so na četrti tekmi finala španskega prvenstva še tretjič premagali večne rivale iz Barcelone in tako osvojili naslov državnih prvakov.

Real Madrid je na četrti tekmi finala španskega prvenstva z 81:74 premagal Barcelono in tako zmagal v seriji z izidom 3:1. To je 36. naslov državnih prvakov za klub iz španske prestolnice in prvi naslov po letu 2019.

Seveda je naslov pospremil tudi nekdanji član kraljevega kluba, sedaj pa eden največjih zvezdnikov v ligi NBA Luka Dončić, ki je po koncu tekme zapisal: “Preprosto neverjetno! Kakšna ekipa! Hala Madrid in nič drugega!”

Po dvomestnem vodstvu v prvem polčasu, je Real Madrid v nadaljevanju zapravil visoko prednost, toda v zaključku so bili košarkarji Reala dovolj zbrani, da so osvojili naslov.

Walter Tavares je s 25 točkami in 13 skoki z dvojnim dvojčkom prevladoval na četrti tekmi. Z osmimi točkami v prvi četrtini je določil tempo, a ko je začetno vodstvo za 14 točk zapravil, so se koši kar vrstili. Ob koncu sezone2021-22 je izenačil svoj strelski rekord 25 točk letošnje sezone, ki ga je dosegel v prejšnjem dvoboju proti Barci v rednem delu Evrolige.

Ob podpori domačega občinstva so Madridčani dobili finale s 3:1 v zmagah. Ekipa iz španske prestolnice je bila 36. v zgodovini okronana za prvaka lige. Velik uspeh, potem ko so v dveh preteklih finalih potegnili krajši konec kot drugouvrščena ekipa sezone v Evroligi in španskem kraljevem pokalu.

Na drugi strani je Blaugrana februarja 2022 osvojila Copa del Rey, ko je premagala beli balet, vendar je v polfinalu zaključnega turnirja Evrolige izgubila proti svojim večnim rivalom, potem ko je bila na vrhu lestvice rednega dela sezone. Prvo mesto so zasedli tudi po rednem delu sezone ACB.