Mladi košarkarji na koncu četrti, dekleta nazaj v divizijo A

Košarka 7. Avg 202220:24 > 21:41 0 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca do 18 let je v turškem Izmirju evropsko prvenstvo končala na četrtem mestu. V tekmi za bron je izgubila proti Srbiji s 67:70.

Odločitev o zmagovalcu v malem finalu je padla šele v zadnji četrtini. Slabe tri minute pred koncem so si srbski košarkarji priigrali deset točk prednosti (57:67), a so jih bojeviti Slovenci ujeli. Ob zaostanku 67:70 šest sekund do konca se je slovenska izbrana vrsta podala v zadnji napad, a je žoga ob metu za tri točke končala na obroču.

V sobotnem polfinalu je Slovenija proti gostiteljem izgubila s 64:79.

Kljub današnjemu porazu so si košarkarji priigrali nastop na svetovnem prvenstvu do 19 let, ki bo prihodnje leto potekalo na Madžarskem.

Dekleta ugnale Portugalsko

Slovenska dekliška reprezentanca do 18 let je na evropskem prvenstvu divizije B v bolgarski Sofiji storila tisto, kar je pred začetkom tudi napovedovala. Sloveniji je priigrala uvrstitev v elitno divizijo evropskega prvenstva. In to so varovanke Ernesta Novaka storile z odliko, saj so konkurenco pokorile brez poraza. Za konec so v finalnem dvoboju z 59:44 ugnale Portugalke.