Uspešna vrnitev Dragića, do nove zmage tudi Dallas

Liga NBA 21. Dec 20195:18 > 5:27
Sarah Stier/Getty Images

Goran Dragić se je v noči na soboto vrnil na parket. Organizator Miamija je počival tri tedne, a se odsotnost na tekmi z NY Knicksi ni prav nič poznala. Vročica je zmagala s 129:114, Dragić pa je vpisal 18 točk in 8 podaj.

Upokojeni kapetan slovenske reprezentance je odigral 24 minut in do 18 točk prišel ob 50-odstotnem metu iz igre. Prvi strelec Miamija je bil tokrat Bam Adebayo z 20 točkami, začetna petorka gostiteljev pa je lahko zaradi visoke prednosti (najvišja je bila +34) v zadnji četrtini počivala. Dvomestno število točk je prispevalo kar sedem igralcev. Miami bo zdaj prost vse do ponedeljka, ko v goste prihaja Utah.

Košarkarji Dallasa tudi brez prvega zvezdnika Luke Dončića dokazujejo, da so odlična ekipa. Mavsi so tokrat v gosteh nadigrali Philadelphio, ki je doživela šele drugi domači poraz. Dallas je slavil s 117:98, prvo ime tekme pa je bil Latvijec Kristaps Porzingis, ki je 22 točkam dodal še 18 skokov – rekord sezone. Z odličnim metom za tri točke je vnovič navdušil Tim Hardaway jr., ki je zadel kar 7 od 11 trojk in večer končal s 27 točkami.

Za Dallas je to bila že 11. zmaga v gosteh v tej sezoni ob le dve porazih. Ekipa iz Teksasa je zadržala 4. mesto na Zahodu, v nedeljo ob 21.30 po slovenskem času pa jih čaka gostovanje pri prvaku Torontu, ki je četrti na Vzhodu. Luka Dončić bo skoraj zagotovo izpustil še četrto tekmo zapored.