Dallas brez Dončiča in Porzingisa nemočen v Atlanti

Liga NBA 23. Feb 20204:24 > 4:36
Streeter Lecka/Getty Images

Dallas je v noči na nedeljo odigrali izjemno zanimiv obračun proti Atlanti, a so Mavericksi tudi zaradi odsotnosti prvih zvezdnikov (Porzingisa in Dončiča) v končnici izgubili izjemno tesen obračun z Atlanto, ki je na koncu slavila s 111:107.

Že pred tekmo je bilo jasno, da bo evropski dvojec izpustil tekmo z Atlanto. Kristaps Porzingis je pričakovano sedel na klopi, med tem, ko je Luka Dončič počival zaradi lažjih težav z gležnjem.

A so se kljub temu velikemu hendikepu Mavsi zelo dobro borili na parketu in skozi večji del srečanja tudi vodili. Tekmo so začeli izjemno, saj so prvo četrtino dobili s 35:21, v drugi so se potem domačini nekoliko približali, vendar je Dallas vseeno odšel na odmor s prednostjo 66:58.

V drugem polčasu je bilo vse skupaj bolj izenačeno, Dallas je vse do začetka ohraanil prednost okoli desetih točk. V četrti četrtini pa je Atlanta zagospodarila na parketu in prišla do velikega preobrat. Za teličke je bila torej usodna zadnja četrtina, ki so jo izgubili s 34:21. Atlanta se je na koncu veselila zmage s 111:107.

Junak tekme je bil John Collins, sicer tudi prvi strelec obračuna s 35. točkami. Pri Dallasu je bil najbolj razpoložen Tim Hardaway s 33 točkami.