Porzingis nadomestil Dončića, LeBron boljši od Ziona

Liga NBA 2. Mar 20209:34 > 9:41
Getty Images

V noči na nedeljo so v Ligi NBA odigrali sedem obračunov. Dallas je brez Luke Dončića (poškodba palca na levi roki) zmagal v Minnesoti, LeBron James je dosegel točko manj od Ziona Williamsona, a se veselil zmage LA Lakers proti New Orleansu, Nikola Jokić pa je zablestel z novim trojnim dvojčkom.

Povezano

Luka Dončić je že ob “slovenski veselici” v Miamiju potarnal nad hudimi bolečinami v levem palcu. Vprašljiv je tudi njegov ponedeljkov nastop v Chicagu, ko bo bržkone pošival tudi Kristaps Porzingis, ki letos ne igra na “back to back” tekmah.

Porzingis je ob odsotnosti slovenskega reprezentanta stopil v ospredje in bil z 38 točkami, 13 skoki in petimi blokadami najzaslužnejši za zmago Dallasa proti Minnesoti s 111:91. Zelo razpoložen je bil tudi Seth Curry, ki je z odličnim metom iz igre 11/17 dosegel 27 točk. Pri domačih je D’Angelo Russell dosegel 16 točk.

Mavericksi so večino dela opravili že pred koncem prvega polčasa. Drugo četrtino so dobili s 35:20, na odmor pa odšli s prednostjo 19 točk (63:44). V drugem polčasu je prednost narastla že na 26 točk (44:70), tako da zmaga ni bila vprašljiva niti za trenutek.

Nikola Jokić je z 12. trojnim dvojčkom v sezoni (23 točk, 18 skokov in 11 podaj) Denver popeljal do zmage proti prvakom iz Toronta. Vlatko Čančar je na parket stopil tik pred koncem, vendar ostal brez točke.

LeBron James je še drugič v tednu dni dobil dvoboj z vzhajajočim zvezdnikom Zionom Williamsonom. James je za zmago jezernikov proti New Orleansu s 122:114 dosegel 34 točk, 13 podaj in 12 skokov. Domačim ni pomagalo niti 35 točk (nov osebni rekord) Williamsona.

Z novo veličastno predstavo je postregel tudi Giannis Antetokounmpo. Grški zvezdnik je ob zmagi Milwaukeeja proti Charlottu s 93:85 dosegel 41 točk (17/20 iz igre) in 20 skokov.