Konec je, Dallasa ni mogel rešiti niti super Luka

Liga NBA 7. Jun 20210:02 > 0:26
Luka Dončić je dosegel kar 46 točk, a ni mogel preprečiti poraza Dallasa. FOTO: Guliverimages.

Los Angeles Clippers so dobili odločilno sedmo tekmo prvega kroga končnice košarkarske lige NBA, Dallas Mavericks so premagali s 126:111. Luka Dončić je blestel, dosegel je kar 46 točk in zbral tudi 14 asistenc, a vseeno še drugo leto zapored končnico končal na prvi stopnički po porazu proti istemu nasprotniku.

Luka Dončić je tudi na sedmi tekmi v letošnji končnici blestel, a ni mogel preprečiti poraza Dallas Mavericks, pri katerem je bilo ob njem premalo razpoloženih košarkarjev. Drugi najboljši strelec Dallasa Tim Hardaway jr. je dosegel trikrat manj točk kot Dončić, zbral jih je 14.

Dončić je medtem predvsem v prvem delu tekme zadeval kot nor. Že po prvi četrtini jih je imel na računu 19, polčas pa zaključil z 29 točkami.

Los Angeles Clippers so na polčas odšli z osmimi točkami prednosti, potem pa je Dallas z odličnim začetkom drugega polčasa hitro poravnal izid. Sledile so črne minute gostov in košarkarji Los Angelesa so prišli do delnega izida 24:4, po katerem je bilo vsega konec.

Dallasa ni mogel rešiti niti super Dončić, ki je tekmo končal pri 46 točkah, zbral pa tudi 14 asistenc in dodal sedem skokov.

Zanimivo, Dallas je pred tem na vseh treh tekmah serije v Los Angelesu zmagal, vse domače pa izgubil. Zdaj je prvič izgubil še v Kaliforniji in zaključil sezono po porazu s 3:4.

Dončić in soigralci so še drugo sezono v nizu končnico končali na prvi stopnički, še drugič v nizu pa so bili zanje usodni tokratni nasprotniki. Los Angeles Clippers so lani napredovali z zmago 4:2 v seriji.

Končnica lige NBA:

Zahodna konferenca:
Prvi krog:
Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks 126:111 (100:85, 70:62, 35:38) (izid v zmagah 4:3)
Učinek Luke Dončića četrtinah: 46 točk (met iz igre 17/30, za tri 5/11, prosti meti 7/11), 7 skokov in 14 asistenc