Luka prekinil serijo petih zmag Denverja

Liga NBA 14. Mar 20217:49 0 komentarjev
Ronald Martinez/Getty Images
Luka Dončić (Foto: Ronald Martinez/Getty Images)

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 116:103 v Denverju premagali Nuggets.

Luka Dončič je za zmagovalce dosegel 21 točk, 12 podaj in pet skokov v 33 minutah, drugi slovenski košarkar Vlatko Čančar pa je za gostitelje v šestih minutah zabeležil skok, zgrešil je edini met za tri točke.

Dončić je bil drugi strelec gostov, latvijski center Kristaps Porzingis je dosegel 25 točk in šest skokov, na drugi strani je srbski center Nikola Jokić dosegel točko več (26), čemur je dodal 11 podaj in osem skokov.

Dallas je do zmage prišel v drugi in tretji četrtini, ki ju je dobil s 34:22 in 31:22 ter je zadnjo četrtino začel z 20 točkami prednosti (93:73). Domačim tako ni pomagalo, da so uvodni del dobili s točko razlike, zadnjega pa s sedmimi koši prednosti. S tem se je končal njihov niz petih zmag.

Obe ekipi bosta naslednji srečanji odigrali v noči na torek po slovenskem času, Dallas bo gostil Los Angeles Clippers, Nuggets pa Indiano Pacers.