Soigralci Luke Dončića pozabili priti na tekmo

Košarka 29. Maj 20216:36 > 7:47 0 komentarjev
Trenutno kaže, da bo imel Dončić v novi sezoni okoli sebe skoraj enako zasedbo, kot v lanski. Foto: AP Photo/Tony Gutierrez

Dallas Mavericks niso izkoristili prednost domačega terena in gostom iz Los Angelesa dovolili, da se vrnejo v igro. Luka Dončić je bil s 44 točkami prvi strelec tekme, a žal je bil edini razpoloženi košarkar pri domačij, pri Clippersih pa sta blestela Kawhi Leonard (36 točk) in Paul George (29 točk).

Dallas je imel po dveh zmagah v Los Angelesu pred domačimi gledalci izjemno priložnost, da pride do prve zaključne žoge, a LA Clippers se niso dali in se vrnili v igro. Edini razpoloženi igralec pri Dallas je bil s 44 točkami Luka Dončić, ki je v 38:36 preživetih na tereni dodal še devet skokov in devet asistenc. Iz igre je metal 15/28, za tri točke 7/13, zanimivo je imel enak met tudi pri prostih metih (7/13). Ukradel je tudi eno žogo in jih pet podaril tekmecu.

Dončić kot Dončić, a kje so bili ostali?

Telički so pogrešali Tima Hardawaya Jr in Kristapsa Porzingisa, ki sta pozabila na priti na tekmo. Ameriški ostrostrelec je dosegel je 12 točka, latvijski orjak pa še eno manj. Pri Clippers je bila drugačna pesem, v tekmi za biti ali ne biti sta rokave zavijala zvezdnika Kahwi Leonard in Paul George. Prvi je dosegel 36 točk, drugi pa 29.

Vodili za 19 točk, a ne za dolgo …

Dallas je na krilih Dončića izjemno odprl tekmo. V prvi četrtini so domači vodili celo za 19 točk (31:11), a že do konca prvi 12 minut prednost zapravili. Telički so nazadnje vodili v sredini druge četrtine s 50:47, nato pa so gostje izkoristili osamljenost 22-letnega Ljubljančana in se skupnimi močmi prebili do izjemno pomembno zmage, ki jih ohranja pri življenju.

Jayson Tatum je Brooklynu nasul 50 točk. AP Photo/Elise Amendola

Izjemni Tatum ustavil Duranta in Hardna

Košarkarji Bostona so dobili tretjo tekmo končnice s 125:119 in so zmanjšali zaostanek za Brooklynom, ki vodi z 2:1 v zmagah. Za Boston je Jayson Tatum dosegel 50 točk.

Kelti ostajajo med živimi. Na prvi domači tekmi so na krilih izjemnega Tatuma premagali favorizirani Brooklny, ki ga nista mogla rešiti niti James Harden z 41 točkami in Kevin Durant z 39 točkami.

V tretji tekmi večera je Atlanta Hawks pred domačimi gledalci ugnala New York znova povedla v zmagah. Zdaj vodi z 2:1.