Nova sezona, stara zgodba: nemoč Jamesa in druščine

Košarka 19. Okt 20227:38 0 komentarjev

Ljubitelji lige NBA so v noči iz torka na sredo znova zaživeli. Z dvema tekmama se je namreč začela 77. sezona najmočnejše košarkarske lige na svetu, po uvodnem večeru pa se znova smeji prvakom - košarkarjem Golden State Warriors, ki so pometli z Los Angeles Lakers (123:109).

Večer v Chase Centru se je začel slovesno. Ekipa Golden State Warriors si je pred tekmo z Los Angeles Lakersi še četrtič v eri Stepha Curryja nadela šampionske prstane za lanskoletni naslov v ligi NBA. In v naslednjih dveh urah dokazala, da ima tudi letos visoke, visoke načrte.

Curryjeve trojke so recept, ki nikoli ne razočara

Košarkarji iz San Francisca so namreč brez večjih težav ugnali Los Angeles Lakers, ki so stik s prvaki držali do polovice tretje četrtine, nato pa je, kdo drug kot Curry, odpeljal voz bojevnikov na skoraj trideset točk razlike že do konca tretjega dela igre. V zadnji četrtini je LeBronu Jamesu in soigralcem uspelo nekoliko omiliti poraz, ne pa tudi spremeniti dejstva, da sezono znova začenjajo z ničlo.

Prvi strelec tekme je bil z 33 točkami Steph Cury, za jezernike je 31 točk dosegel LeBron James, 27 jih je dodal Anthony Davis. Z zmago so novo sezono odprl tudi drugi lanskoletni finalisti Boston Celtics, ki so na domačem paketu ugnali Philadelphio (126:117). Jaylen Brown, Jayson Tatum (oba Boston) in James Harden (Philadelphia) so dosegli po 35 točk.

Dallas našega Luke Dončića sezono odpira jutri zjutraj, ob štirih po slovenskem času bodo nasprotniki ekipe iz Teksasa košarkarji Phoenix Suns. Goran Dragić bo s Chicagom gostoval pri Miamiju, Vlatko Čančar pa z Denverjem pri Utahu.