Okorn je Olimpiji poslal svarilo: Ne igrajte se z ognjem

Košarka 10. Apr 202222:05 > 22:06 0 komentarjev
Prvi mednarodni poraz po 30. 1. Foto: Aleš Fevžer

Niz petnajstih zaporednih mednarodnih zmag Cedevite Olimpije je v Tivoliju nekoliko presenetljivo prekinila Cibona, ki je bila v obračunu lige ABA boljša z rezultatom 84:80. Medtem ko ljubljanski poraz bržčas ne vpliva na položaj pred jadransko končnico, pa je trener Jurica Golemac v roke dobil zajetno dokumentacijo za opozorila pred ključnimi tekmami sezone.

”Bili smo sproščeni, preveč samozavestni. Vsak je igral le zase in ne drug za drugega. Igrali smo se z ognjem. Na koncu smo se opekli,” je po prvem porazu v ligi ABA po 30. januarju dejal trener Cedevite Olimpije Jurica Golemac, ki že med tekmo ni skoparil s kritikami. Hitro je opazil, da njegovi varovanci tokrat niso na pravi ravni. Pa čeprav so vodili tudi z 19 točkami prednosti (49:30). A na koncu so po fantastičnem preobratu Zagrebčanov, kar štirinajstih izgubljenih žogah, nenatančnosti v odločilnih trenutkih in predvsem večnem iskanju moža odločitve potegnili krajši konec.

”Vseskozi sem poudarjal, da se Cibona ne bo predala. Ko smo visoko vodili, so se začele dogajali podaje med nogama, pa za hrbtom ali z lobi … Če nisi povsem v takšni tekmi, se zgodi poraz. Predvsem če na nasprotni strani stoji dober tekmec. To je za nas seveda dobra šola. Je sporočilo, da je treba vseh 40 minut igrati na 150 odstotkih. Vsak mora dati največ, kar premore,” je nadaljeval Golemac, ki je del kariere, tako igralske kot trenerske, prebil prav pri Ciboni.

Gašper Okorn je v enem tedni premagal tako Cedevito Junior kot Cedevito Olimpijo. Foto: Aleš Fevžer

Še bolj je na tekmeca navezan zdajšnji trener ”volkov” Gašper Okorn. ”Lepo se je vrniti v Tivoli. Tu sem bil nazadnje, ko sem z Olimpijo postal državni prvak. Le malce nenavadno je bilo, da so bile klopi na nasprotni strani, poleg tega pa sem bil jaz na gostujoči. No, med tekmo to človek pozabi. Pozitivno me je presenetilo število gledalcev. To je bilo zame lepo doživetje. Ob zmagi še toliko bolj. Ponosen sem na fante, obenem pa vem, kako dragocena je ta zmaga za samozavest,” pravi nekdanji trener ”stare” Olimpije.

Tokat je bil Okorn še posebej nasmejan. Bil je prvi po skoraj dveh mesecih in pol s skalpom Olimpije. ”V prvem polčasu smo odigrali v strahu. V strahu pred Cedevito Olimpijo, njeno kakovostjo in nizom zmag. Ljubljančani igrajo vrhunsko in gledljivo košarko. Nismo znali odgovoriti. Napadalno niti nismo bili slabi, obrambno pač. Ob polčasu smo se dogovorili, kako odpraviti napake. Jasno je, da živimo od tranzicijske igre. Ta je v drugem polčasu prišla do izraza. Zadeli smo tudi nekaj trojk in odigrali dobro v obrambi,” je dejal.

Ob tem ni skrival spoštovanja, ki ga goji do slovenskih prvakov. ”Ljubljana si zasluži tako močan klub. Olimpiji želim veliko uspeha v vseh tekmovanjih. Sezona je resda še dolga, a ne pozabimo, da so zmagali petnajst zaporednih tekem. Pa ne proti Podčetrtku. Ne, Virtus, Valencia, Partizan … Gre za izjemen potencial. Predvsem v eni tekmi. Vseeno ne želim nič napovedovati,” je ob slovesu od Ljubljane dejal Okorn.

Jurica Golemac: Sami sebi smo največji sovražnik. Foto: Aleš Fevžer

Golemac na drugi strani ve, kako naprej. ”Biti moramo skromni. Bati se moramo sebe. Sami sebi smo namreč največji sovražnik,” je dejal in priznal, da ga skrbi slab odziv igralcev na njegove pobude med tivolsko tekmo. ”Če vzamem pet minut odmora in po vsaki izgubimo žogo, me to seveda skrbi. Prevečkrat si mislimo, da smo nekaj posebnega. Nismo. Prav nič še nismo naredili. Da, vrnili smo se po slabem začetku sezone. A če bomo preveč sproščeni, se lahko kaj hitro vrnemo nazaj,” je dodal.

Pred Cedevito Olimpijo so zdaj v enem tednu kar tri tekme državnega prvenstva, tudi gostovanje pri novomeški Krki, vmes pa še tekma lige ABA pri Borcu. V ljubljanskem taboru vztrajajo, da bodo tudi naslednje preizkušnje slovenske lige za prvaka odigrali s pomlajeno ekipo, nosilci pa bodo čas izkoristili za sanacijo manjših poškodb, predvsem pa za pripravo na izločilni del sezone, tako v ligi ABA kot EuroCupu.