Za slovo od Lige prvakov poraz Petrol Olimpije

Uncategorized 6. Feb 201919:31 > 19:39
Twitter

Petrol Olimpija na zelo zelo boleč način končuje tekmovanje v letošnji FIBIni Ligi prvakov. Zmaji so v skupinskme delu tekmovanju uspeli zmagati na eni sami tekmi. Za konec pa so danes doma izgubili še proti Bešiktašu.

Petrol Olimpija je z domačim porazom proti Bešiktašu zaključila klavrno popotovanje v FIBA Ligi prvakov. Zmaji so v svoji skupini prepričljivo zasedli zadnje osmo mesto z eno samo zmago, ki so jo zabeležili v gosteh.

Danes je bila boljša ekipa Bešiktaša iz Turčije, ki se je z Virtus Bologno boril za prvo mesto v skupini. Turki so na koncu slavili z 81:75.

Ljubljančani so se v prvi četrtini dobro držali in bili povsem izenačeni s Turki, a so zato zmaji v nadaljevanju hitro popustili in si nabrali kar velik zaostanek. Na odmor so odšli z zaostankom -13.

Naši so v tretji četrtini uspeli zaostanek povsem izničiti in v zadnji del tekme sta se ekipi podala povsem izenačeni. V zadnji četrtini so Turki pokazali, da so boljši nasprotnik in skozi zadnje minute imeli vselej prednost v svojih rokah na koncu pa so slavili s šestimi točkami prednosti.

PETROL OLIMPIJA – BEŠIKTAŠ SOMPO JAPAN 75:81 (14:14, 21:34, 24:11, 16:22)