Lakovič z Ulmom praktično že v četrtfinalu

Uncategorized 17. Jun 202018:42 > 18:44
Matthias Balk/Pool via REUTERS

Na prvi tekmi četrtfinala v izločilnih bojih košarkarskega prvenstva v Nemčiji je bil Ulm, ki ga vodi Jaka Lakovič z rezultatom 101:61 prepričljivo boljši od Frankfurta.

Ulm je, potem, ko so na prvi tekmi slavili s 101:61 dobili prepričljivo prednost pred povratno tekmo, ki se igra 19. junija.

Precej stvari je bilo jasnih že po prvi četrtini, ki jo je Ulm dobil s 36:15. Ob polčasu je bila razlika že 27 točk in v nadaljevanju se ni nič spremenilo.

Frankfurt je bil rezultatsko boljši zgolj v zadnji četrtini in tako uspel ublažiti poraz za dve točki.

Pri Ulmu je bil najučinkovitejši Dylan Osetkowski s 14 točkami, Gunther jih je dosegel 15, Goodwin pa 14. Pri poražencih je bil Yorman Polas Bartolo z 10 točkami edini dvomestni košarkar.