Krka do zmage v Ljubljani, četrtič slavil tudi Podčetrtek

Košarka 22. Okt 202416:45 > 25. Okt 2024 22:26 0 komentarjev

V 5. krogu lige OTB banka sta se v torek v Tivoliju pomerili Ilirija in Krka. Po preobratu so se zmage veselili gostje, ki so tako vpisali že četrto zaporedno prvenstveno zmago. V petek zvečer so Terme Olimia Podčetrtek z 80:69 slavile v Škofji Loki.

Prvi polčas je v Tivoliju pripadel gostiteljem, ki so imel v drugi četrtini že deset točk naskoka, v nadaljevanju pa so prevladovali gostje. Ti so prvič na tekmi povedli v 25. minuti po delnem izidu 12:0, zmago pa so si zagotovili na začetku zadnjega dela, ko so s 14:2 prišli do prednosti 69:58.

Pri Krki je z 20 točkami izstopal Tayler Anthony Persons (met 9:17, 7 podaj, 4 skoke), 16 točk je dodal Marc Garcia Antonell, v vrstah Ilirije pa sta bila najbolj učinkovita Luka Kureš z 22 točkami (met 7:11, 5 skokov) in Kur Malith Jockuch s statističnim indeksom 30 (16 točk, 9 skokov, 5 podaj).