Krko zmleli z “veliko jeze, razočaranja in bolečine”

Košarka 27. Maj 20218:00 0 komentarjev
Cedevita Olimpija
Cedevita Olimpija je zmlela večne tekmece.

Da je Cedevita Olimpija prvi derbi v finalu državnega prvenstva proti Krki dobila za kar 52 točk (97:45), je posledica dveh ključnih dejavnikov, so se po dvoboju strinjali v obeh taborih - utrujenosti gostov in izjemni motivaciji domačih.

Cedevito Olimpijo je seveda motiviral boleč izpad v polfinalu pokala Spar. Spomnimo, v soboto na Kodeljevem so zmaji v zadnji minuti zapravili osem točk prednosti. S trojko ob zvoku sirene jih je pokopal Luka Lapornik.

Jurica Golemac tako ni imel dodatnega dela z motivacijo svojih košarkarjev: “Takoj naslednji dan po tekmi sem razmišljal, če jih bo potrebno psihološko dvigniti. Ko smo prišli na sestanek in se pogovorili, smo v strokovnem štabu takoj videli, da so pripravljeni, zelo jezni, zato res nismo potrebovali posebne priprave. Jezni predvsem nase.”

Brez popuščanja od prve do zadnje minute

O izjemni motiviranosti zmajev priča prizor iz tretje četrtine. Ob vodstvu Olimpije za 31 točk se je Edo Murić razburjal na Mikaela Hopkinsa, ker je zamujal pri prevzemanju in tako Krki dovolil odprt met za tri točke.

Košarkarji Cedevite Olimpije so odločno začeli finalno serijo Lige Nova KBM.

Lahko rečem, da imamo fantje v sebi veliko jeze, razočaranja in bolečine. Vemo, da je to naš zadnji vlak, s katerim lahko nekaj dosežemo,” je po tekmi razlagal Murić, ki je dodal, da jih motivira tudi izpad iz ostalih tekmovanj – Lige ABA in EuroCupa.

Da je treba na polno igrati do konca, je zmaje ob polčasu spomnil Golemac: “Sem jim ob odmoru povedal, da tekma ni končana. Še 20 minut. Vemo, kaj se dogaja v košarki. Dve, tri slabe odločitve, lahk koši, prideš na 15 točk. Nato na deset in že se pojavi panika. Odlično so odreagirali.

Še imamo rezerve, verjemite, da bomo do zadnjega žvižga, dokler ne osvojimo naslova, trgali in igrali, kot se zagre,” je pred nadaljevanjem serije nasprotnike opozoril Murić, ki je tokrat v statistiko vpisal devet točk in šest skokov.

Murić o nevarnosti, da jih visoka zmaga uspava

Novomeščane utrudil zaključni turnir pokala

Krka je bila po zaključnem turnirju pokala Spar enostavno preveč izpraznjena, da bi lahko parirala razigranim košarkarjem Cedevite Olimpije. Novomeščani so namreč v zadnjih osmih dneh odigrali dve tekmi več.

Medtem ko je Olimpija z 2:0 v zmagah odpravila Helios Suns, so se Krkaši v polfinalu državnega prvenstva proti Rogaški reševali na odločilni tretji tekmi.

Na zaključnem turnirju pokala Spar so morali na parket dvakrat, Olimpija le enkrat, potem ko so v polfinalu presenetljivo izločili prav Ljubljančane.

Vedno energičen trener Krkašev Dalibor Damjanović je lahko tokrat večji del obračuna le nemo opazoval nemoč svojih varovancev.

Nerealna razlika. Pričakoval sem pravo Olimpijo, da bodo šli ostro, čvrsto in trdo v tekmo, da bodo napadali našo utrujenost, izčrpanost. Na tej tekmi jim je to tudi uspelo. Pričakoval sem, da bomo imeli določene težave, nisem pa pričakoval takšnega rezultata na koncu,” je izjemna angažiranost zmajev presenetila tudi Damjanovića.

Vasilije Vučetić je bil po dvoboju vidno utrujen in razočaran: “Ne vem, ali smo bili čustveno izpraznjeni po pokalu, to se nam ne bi smelo zgoditi. Vseeno je, ali smo izgubili za 50 točk ali za eno. Gremo v novo tekmo in poskusiti zmagati doma.”

Na domačem parketu napovedujejo boljšo predstavo

Damjanović na domači tekmi v petek obljublja drugačen obraz svojih varovancev: “Dvignali bomo glave gor in se bolje pripravili. Danes sem tudi več rotiral, določenim košarkarjem, ki igrajo manj, sem dal več minut. Določeni nosilci igre so mi že med tekmo rekli, da enostavno ne morejo. Premor je bil prekratek.”

Razočarani Vučetić o rezervah pred drugo tekmo finala

Serija se zdaj seli v Novo mesto. Druga tekma je na sporedu v petek ob 16. uri. Vse tekme finala, ki se igra na tri zmage, si lahko pogledate na Sportklubu.