Slovenke zanesljivo do tretje zmage

Reprezentance 12. Nov 202016:19 > 16:29
Twitter/KZS

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je dosegla še tretjo zmago v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Islandijo je premagala s 94:58.

Twitter/KZS

Slovenija tako ostaja neporažena v kvalifikacijski skupini A. Po lanskih zmagah nad Grčijo in Bolgarijo je bila danes na prvi tekmi v “mehurčku” v Heraklionu boljša od Islandije.

Danes z ekipo ni bilo Nike Barič in Tine Jakovina, ki sta bili pozitivni na koronavirus, vendar se njuna odsotnost ni poznala. Slovenija si je hitro priigrala visoko prednost, že v prvi četrtini je bilo +16 (30:14).

Slovenija je nato povečevala razliko, zanesljivo sta zadevali predvsem Teja Oblak in Annamaria Prezelj, do polčasa je prednost narasla na kar 27 točk (58:31).

Ob skrajšani klopi je dal selektor Damir Grgić precej priložnosti vsem desetim igralkam. V tretji četrtini so Slovenke mirno držale razliko in po 30 minutah je bil izid 77:48, po zadnjem pisku sirene pa je na semaforju pisalo 94:58.

Slovenija – Islandija 94:58 (30:17, 28:14, 19:17, 17:10)

Prezelj 23, Evans 21, Oblak 12, Krošelj 16, Debeljak 7, Lisec 7, Cvijanović 3, Dautović 3, Seničar 2, Goršič.

Slovenska reprezentanca se bo v soboto pomerila še z Grčijo. Zadnji kvalifikacijski srečanji bosta na sporedu februarja. Na Eurobasket se bo neposredno uvrstila prvouvrščena reprezentanca.

Eurobasket 2021 bo na sporedu med 17. in 27. junijem v Franciji in Španiji.