Opozorilo za Srbe, ki jih skrbi še poškodba branilca

Košarka 17. Jul 20249:29 0 komentarjev
Nikola Jokić
Nikola Jokić Foto: Profimedia

Košarkarske svetovne velesile se pospešeno pripravljajo na olimpijski turnir v Parizu. Srbi, ki lahko ponovno računajo tudi na MVP-ja lige NBA Nikola Jokića, so po zmagi nad Francijo v Abu Dabiju klonili proti Avstraliji (84:73).

Srbi, ki so igrali brez kapetana Bogdana Bogdanović, iz preventivnih razlogov je obračun s kenguruji izpustil tudi Ognjen Dobrić, so prvi polčas dobili za točko (40:39), v drugem polčasu pa se je razigral branilec Miami Heat Patty Mills, ki je zadeval v najpomembnejših trenutkih in bil glavni razlog, da so Avstralci prišli do zmage s 84:73.

Mills se je na koncu ustavil pri 28 točkah, 15 jih je dodal še soigralec Luke Dončića pri Dallasu Dante Exum in 13 Josh Giddey. Pri Srbih je bil s 17 točkami najboljši

Filip Petrušev, Jokić se je ustavil pri 14 točkah, po 12 pa sta jih dodala Aleksa Avramović in Nikola Milutinov.

Vanja Marinković Foto: Profimedia

Še bolj kot poraz Srbe skrbi poškodba Vanje Marinkovića, ki je bil zamenjan v tretji četrtini in se do konca tekme ni več vrnil na igrišče. Za zdaj ni jasno, kako resna je poškodba, a ko se igralec prime za stegensko mišico, zadeva nikoli ni nedolžna. Kot rečeno, se je že na tekmi proti Franciji poškodoval Dobrić.

Kaj pa ostali kandidati za olimpijsko odličje? Grki so se namučili s Portorikom in ga premagali s 67:65, Američani pa so dan prej z 98:92 premagali ravno Avstralijo. Pri ameriški ekipi je bil s 17 točkami in 14 skoki najboljši Anthony Davis.

Nov test ZDA čaka že danes, ko se bodo ob 18. uri pomerili s Srbijo.