Potop Srbije v zaključku za novo blamažo

Košarka 4. Jul 202222:39 > 22:46 2 komentarja

Košarkarji Srbije so bili na dobri poti do zanesljive zmage proti Belgiji. V zaključku obračuna so imeli tudi 11 točk prednosti, toda sledil je popoln razpad sistema in vrnitev Belgijecev, ki so tako prišli v Nišu do zmage (74:73). To sicer ni preprečilo napredovanje Srbov v drugi del kvalifikacij, toda ta poraz jim bo zagotovo otežil pot na svetovno prvenstvo.

Presenečenje dneva je pripravila Belgija, ki je z delnim izidom 13:2 v končnici srečanja prišla do velike zmage nad Srbijo v Nišu.

Gostitelji, ki so 5 minut pred koncem vodili za 10 točk, niso našli odgovor na poteze Emmanuela Lecomteja (16 točk, 2 asistence in 2 ukradeni žogi, 8 točk v zadnjih 3 minutah) in njegovih soigralcev.

V finalu za Belgijo (73:74) sta se izkazala tudi Ismael Bako s 17 točkami in šestimi skoki ter Retin Obasohan s 16 točkami in šestimi podajami.

Za Srbijo je 14 točk s štirimi trojkami dosegel Vanja Marinković, Nemanja Bjelica pa je dosegel 12 točk, šest skokov in dve podaji.

Tekmo med Srbijo in Belgijo bi morala biti odigrana v nedeljo, a je bila zaradi izpada elektrike prestavljena na ponedeljek.

Tekma je bila prekinjena v tretji minuti, ko so Belgijci vodili s 6:3, zaradi izpada elektrike v Čair Areni v Nišu. Čeprav so se igralci obeh ekip ogrevali in upali, da bo težava rešena, se ni zgodilo nič.