Hrvati v Pireju ponižali Slovence (VIDEO)

Košarka 2. Jul 20247:00 > 22:16 8 komentarjev

Slovenska košarkarska reprezentanca je katastrofalno odprla kvalifikacijski turnir za nastop na olimpijskih igrah. V Pireju je bila s kar 108:92 boljša Hrvaška, ki je vodila tudi že za 29 točk. Slovenci so bili razred ali dva slabši tekmec.

Slovenci so bili v dvorani Miru in prijateljstva v Pireju precej slabši tekmec od Hrvatov in s povsem razglašeno igro visoko zaostali že v uvodni četrtini. Do konca se niso več pobrali, pomagala ni niti dolga prekinitev zaradi okvare semaforja sredi tretje četrtine, ki je selektorju Aleksandru Sekuliću namenila skoraj pol ure za prilagoditve in motiviranje svojih varovancev. Najvišja prednost je sredi zadnjega dela znašala kar 29 točk, ob 102:73 v korist Hrvatov.

Hrvaška je slovenski koš polnila zlahka, saj je iz napada v napad prihajala do povsem odprtih metov s praktično vseh položajev. Slovenska obramba z zadnjih dveh pripravljalnih tekem, ki naj bi pokazala karakter letošnje reprezentance, je ostala v Ljubljani. Izjemno razigran je bil center Los Angeles Clippers iz lige NBA Ivica Zubac, ki je že v prvem polčasu vpisal 14 točk, 7 skokov in 4 asistence.

Luka Dončić je bil tokrat od začetka zelo nenatančen in tekmo odprl z le enim zadetim metom iz devetih poizkusov. Naposled je statistiko napolnil vse do trojnega dvojčka, a to za zvezdnika Dallasa ne bo nikakršna uteha. Tekmo je sklenil s 26 točkami, 11 skoki in 10 asistencami. Zgrešil je vseh devet metov za tri in skupno iz igre metal 8/23. Začuda je na parketu ostal tudi v zadnji četrtini, ko je bil dvoboj že dolgo odločen. Sekulić ga je na klop povlekel šele dobri dve minuti pred koncem.

Pri Slovencih je 19 točk dodal Klemen Prepelič, in po 12 Josh Nebo in Vlatko Čančar. Pri Hrvatih je bil prvi strelec Goran Filipović z 21, zadel je kar 6 trojk iz 7 poizkusov. 19 jih je dodal Dario Šarić in 18 Ivica Zubac.

Slovenci bodo znova na delu v četrtek, ko se bodo ob 16.30 pomerili z Novo Zelandijo. Za preboj v polfinale turnirja je zmaga nujna, najverjetneje pa poraz s Hrvaško tudi pomeni, da se bo Slovenija, v kolikor se prebije naprej, že v polfinalu srečala z domačo Grčijo. Slednja v drugi skupini nastopa z Egiptom in Dominikansko republiko.

Luka Dončić, kapetan Slovenije: “Najprej bi čestital Hrvaški. Nadigrali so nas. Naša obramba ni bila dobra, na njem moramo delati, začenši z menoj. Igrati moramo tudi z boljšo energijo.

Aleksander Sekulić, selektor Slovenije: “Pohvale Hrvaški, ki je prišla zmagati, mi pa igrati. Pokazali so to z energijo, mi nismo. V obrambi smo pogrešali veliko stvari. En trenutek se moramo pogledati in razmisliti, kaj lahko storimo bolje. Ni konec sveta, a ni mi všeč, kako smo izgubili.”

Slovenija - Hrvaška 92:108 (16:31, 25:23, 27:39, 24:15)