Reprezentančno kariero končuje še ena legenda

Košarka 27. Maj 20258:41 1 komentar

Legendarni španski košarkar Sergio Llull se po 173 odigranih tekmah in sedmih medaljah poslavlja od igranja za špansko reprezentanco.

Novico je sporočil v muzeju FEB v Alcobendasu, kjer je Sergio Llull poudaril: “Sem nervozen. Raje imam žogo v rokah, ko je do konca šest sekund. Zaključujem svojo pot v reprezentanci. V čast mi je bilo nositi ta dres toliko poletij. Bilo je neverjetno potovanje. Dal sem vse od sebe.”

V dresu La Roje je osvojil štiri medalje na EuroBasketu (zlata 2009, 2011, 2015 in bronasta 2013), zlato na svetovnem prvenstvu leta 2019 ter dve olimpijski medalji (srebrno 2012 in bronasto 2016).

Llull je izpostavil pomen ekipnega duha in se zahvalil trenerju Sergiu Scariolu: “Dal mi je priložnost in zaupal mi je – tega ne bom nikoli pozabil.”

“Zelo sem užival s soigralci. Dosegli smo veliko uspehov skupaj. A najpomembnejša je pot, ki smo jo prehodili. Ko v nečem uživaš, je doseganje ciljev vedno lažje,” je zaključil Sergio Llull pred številnimi nekdanjimi reprezentančnimi soigralci.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje