Slovenca bolj ali manj statista, večer zaznamoval Latvijec

Košarka 29. Nov 20227:18 0 komentarjev

Košarkarji Chicago Bulls in Denver Nuggets so ponoči zabeležili novi zmagi. Biki so s 114:107 ugnali Utah Jazz, slovenski as Goran Dragić je v dobrih 13 minutah dosegel sedem točk, Denver pa je bil s 129:113 boljši od Houston Rockets. Tokrat se Vlatko Čančar v 19 minutah na parketu ni vpisal med strelce.

Po nekaj zelo dobrih predstavah Vlatko Čančar tokrat ni prišel do izraza, čeprav je s klopi dobil izdatno minutažo. V 19:16 minute je zgrešil vse tri mete iz igre, v statistiko pa vpisal dva skoka, tri podaje in dve ukradeni žogi. Ob 13. zmagi zlatih zrn to sezono sta blestela predvsem Nikola Jokić in Jamal Murray. Prvi je domači obračun proti Houstonu končal z 32 točkami, 12 skoki in osmimi podajami, drugi pa z 31 točkami. Oba sta iz igre zadela 11 od 17 metov.

Denver (13-7) je drugi v zahodni konferenci, kjer zaostaja za Phoenix Suns (14-6). Ti so ponoči v gosteh ugnali Sacramento Kings s 122:117. Nov poraz so vknjižili košarkarji Los Angeles Lakers, ki so v zadnji sekundi tekme dramatično ostali brez zmage proti Indiana Pacers.

Dragić in druščina nadaljevali prosti pad Utaha

Na vzhodu so na vrhu Boston Celtics (17-4), ki so bili ponoči boljši od Charlotte Hornets s 140:105. Sijajen večer je tudi za Kristapsom Porzingisem, ki je ob zmagi Washingtona nad Minnesoto (142:127) dosegel rekord kariere – 41 točk.

Dragićev Chicago (9-11) je na lestvici enajsti, ponoči pa so bili košarkarji iz vetrovnega mesta v gosteh boljši od Utaha (12-11), ki po uspešnem začetku pada po lestvici zahodne konference. DeMar DeRozan je za bike dosegel 26 točk, Zach LaVine je prispeval 20, Nikola Vučević pa 16 točk. Dragić je v 13:30 minute na parketu zadel dva od sedmih metov, od tega eno trojko iz treh poskusov, ob tem je pobral še dva skoka in dvakrat asistiral.

Tretji slovenski košarkar v NBA Luka Dončić bo v noči na sredo z Dallas Mavericks gostil prvake in v minuli sezoni tekmece v konferenčnem finalu zahoda Golden State Warriors.