Slovenci po drami ostajajo neporaženi

Košarka 31. Jul 202416:45 0 komentarjev
Urban Kroflič je Slovenijo popeljal v četrtfinale. Foto: Fiba

Potem ko so v prvem delu evropskega prvenstva do 18 let slovenski košarkarji nanizali tri zmage, so si v osmini finala skozi šivankino uho zagotovili podaljšek, v katerem pa so strli odpor Latvije (91:85).

Vsega 13 sekund pred koncem zadnje četrtine je slovenska mladinska reprezentanca v osmini finala evropskega prvenstva, ki ga gosti Tampere, za Latvijo zaostajala za šest točk (77:71). Vseeno jim je uspelo izenačiti, nato pa so v podaljšku prišli do zanesljive zmage (91:85) in napredovanja med najboljšo osmerico.

Junaki dramatične tekme so bili Urban Kroflič (27 točk, 9 skokov, 4 asistence), Žak Smrekar (23 točk, 7 skokov, 8 asistenc) in Vit Hrabar (16 točk, 8 skokov, 3 asistence). Omenjana trojica je odigrala ključno vlogo v napeti končnici in podaljšku.

Pred tem so varovanci selektorja Danijela Radosavljevića v nizu premagali Španijo, Litvo in Finsko, medtem ko pa je Latvija vknjižila tri poraze. V četrtfinalu se bodo v četrtek pomerili s Švedsko, ki je bila pred tem z rezultatom 91:66 boljša od Hrvaške.