Drobnjak preprečil preobrat Krke, Olimpija zanesljiva

Slovenija DP 25. Apr 201820:15 > 20:21
Marko Hrastar

Košarkarji Rogaške so dobili izredno napeto tekmo državnega prvenstva proti Krki (88:78), s katero se borijo za polfinale Lige Nove KBM. Vodilna Olimpija je brez težav odpravila Helios.

Košarkarji Rogaške so prvi polčas dobili s 43:30, navjišja prednost gostiteljev pa je znašala celo 19 točk. Krka se je v nadaljevanju vztrajno bližala in celo povedla, a to na koncu ni bilo dovolj za prekinitev niza treh porazov. Rogaško je v ključnih trenutkih rešil veteran Dragiša Drobnjak, ki je bil z 18 točkami tudi prvi strelec tekme. Krka je v 37. minuti celo povedla (73:75), a so se domači zbrali in prevzeli pobudo. Drobnjak je ključno trojko zadel 77 sekund pred koncem.

Vodilna Petrol Olimpija je v Tivoliju s 93:66 odpravila Helios. Ljubljančani so že ob polčasu vodili s 50:33, v prvem delu pa je s 16, od skupno 20, točkami blestel Devin Oliver. Najvišja prednost Olimpije je znašala kar 35 točk, zato četrta zaporedna zmaga zeleno-belih ni bila nikoli pod vprašajem.

Krog se bo zaključil z obračuni Šenčur – Šentjur in Ilirija – Sixt Primorska. V polfinale vodijo prva štiri mesta.