Srbkinje evropske prvakinje

Košarka 27. Jun 202122:54 > 22:57 0 komentarjev

Srbska ženska košarkarska reprezentanca je še drugič evropska prvakinja. V finalu so s 63:54 premagale Francozinje. Belgijke so po zmagi nad Belorusinjami osvojile tretje mesto.

Članice srbske reprezentance so v dvorani Pabellon Municipal Fuente de San Luis v Valencii v finalu letošnjega eurobasketa za ženske s 63:54 (14:11, 31:26, 48:40) premagale Francozinje za naslov najboljših košarkaric stare celine. Slovenke so tekmovanje sklenile na desetem mestu.

Za Srbijo je Yvonne Anderson vpisala 18 točk, Jelena Brooks jih je imela 15, Tina Krajišnik pa je ujela 13 skokov. Za Francijo je Valeriane Vukosavljević dosegla 15 točk.

Srbkinje so bile pred dvema letoma na domačem prvenstvu bronaste, bron so osvojile tudi na zadnjih OI leta 2016 v Riu.

Belgijkam bron

Belgijska košarkarska reprezentanca je osvojila bronasto odličje. V malem finalu v Valencii je premagala Belorusijo s 77:69. Belgijke so osvojile svojo drugo kolajno na zaključnih turnirjih stare celine. Pred štirimi leti so prav tako osvojile bron.

Najboljša posameznica na tekmi je bila predstavnica Belgije Emma Meesseman, ki je Belorusinjam nasula 32 točk in temu dodala še deset skokov. Pri Belorusinjah se je izkazala Marija Papova z 21 točkami in 12 skoki.

Prva belgijska strelka Emma Meesseman. Foto: guliverimage