Tatum za osmo zaporedno zmago uničil Atlanto

Košarka 13. Feb 202222:30 > 23:30 0 komentarjev

V ligi NBA sta v nedeljo na sporedu le dve tekmi, obe se bosta končali že v večernih urah po slovenskem času, saj je noč rezervirana za ameriški nogomet oziroma Super Bowl LVI. Boston je proti Atlanti nadaljeval niz zmag (105:95), trenutno poteka še obračun Indiane proti Minnesoti.

Košarkarji iz Bostona so po sila povprečni prvi polovici sezone v zadnjem obdobju le našli recept za zmage. Tokratna proti konkurentom v boju za končnico, ki so prav tako v zadnjem mesecu dvignili formo, je bila že osma po vrsti.

Zanimivo, prav proti Atlanti je Boston 28. januarja utrpel zadnji poraz. Takrat prvi zvezdnik Celticsov Jayson Tatum ni imel svojega večera in iz igre metal klavrnih 5/17, tokrat pa se z izjemno predstavo odkupil in na poti do zmage Hawksom nasul 38 točk (met iz igre: 13/27) ter ob tem za dvojnega dvojčka pobral še deset odbitih žog.

17 točk je dodal Jaylen Brown, 14 s klopi prišlek iz San Antonia Derrick White. Za Atlanto je Trae Young prispeval 30 točk, a za to porabil kar 26 metov iz igre, medtem ko je bil natančen le devetkrat.

Z novim slavjem je Boston skočil na šesto mesto vzhoda, ki prinaša neposredno uvrstitev v končnico. Medtem je Atlanta ostala na desetem, ki kot zadnje vodi v dodatne kvalifikacije. Med obema so še Toronto, Brooklyn in Charlotte.

Edwards podobno kot Tatum

Na edini preostali tekmi tega dne je Minnesota zdržala nalet Indiane in slavila s 129:120. Wolvesi so v tretji četrtini še visoko vodili, a nato domačim dovolili, da so se približali na dve točki, vendar preobrata niso zmogli.

S trojkami je v drugem polčasu zablestel Anthony Edwards, ki je izza črte natančno meril sedemkrat in vpisal 37 točk. Za Indiano pa je kar 16 asistenc podelil Tyrese Haliburton, ki je pred dnevi v menjavi prišel iz Sacramenta in nemudoma postal temelj za gradnjo prihodnosti ekipe. Dodal je še 22 točk, za tri je metal 6/12.

Minnesota ostaja v boju za končnico, medtem ko je Indiana povsem odpisana in v igri za visok izbor na naboru.