Udaril sodnico po zadnjici, kar je sledilo, je presenetilo vse (VIDEO)

Košarka 14. Okt 20249:05 1 komentar
Dario Brizuela

V tretjem krogu španske košarkarske lige ACB je Barcelona na gostovanju pri Tenerifu slavila s 95:91 in ohranila stoodstotni niz. Tekmo je zaznamovala tudi nevsakdanja situacija.

Zanjo je v zaključku tekme – dobrih šest minut do konca – poskrbel gostujoči košarkar Dario Brizuela. Ko je v obrambi pri rezultatu 77:73 za Katalonce pokrival precej višjega tekmeca, je storil osebno napako. Nato je zakorakal proti avt črti pod košem, ob tem pa sodnico Yasmino Alcaraz udaril po zadnjici.

Čeprav počasni posnetek razkriva, da je šlo zelo verjetno za nenamerno potezo, saj Brizuela sodnici ni namenjal pozornosti, pa mu je Alcaraz zelo hitro pokazala tehnično napako. Na presenečenje njega, njegovih soigralcev in navijačev Barcelone na Kanarskih otokih.

Blaugrana je na koncu prišla do zmage, početje Brizuele pa je na družbenih omrežjih hitro postalo viralno.