Uspešen večer Čančarja, DeRozan znova zadel ob zvoku sirene

Košarka 2. Jan 20227:30 > 8:12 0 komentarjev

Slovenski reprezentant Vlatko Čančar se je ponoči v severnoameriški košarkarski ligi NBA veselil zmage z Denverjem na gostovanju v Houstonu s 124:111. Čanćar je na tekmi dosegel 11 točk, v statistiki pa zabeležil še skok, podajo in blokado. V tretji četrtini je moral sicer zaradi udarca po obrazu in krvavenja iz nosu za nekaj minut zapustiti parket.

S 24 točkami je bil v dresu Denverja najbolj razpoložen Nikola Jokić, ki je temu dodal 11 skokov, Facundo Campazzo pa je ob 22 točkah sotekmovalcem postregel še 12 podaj. Za Houston je kar 29 točk dosegel Jalen Green.

Tekma je obetala drugačen razplet, saj je ekipa iz Houstona povedla s 15:4, a že na koncu prvega dela se je Denver približal na točko. V prvem napadu druge četrtine je prav Čančar ekipi iz Kolorada zagotovil prvo vodstvo, ki je nato hitro naraslo na 55:40 in kasneje preseglo 20 točk. Najkasneje pri izidu 93:65 v tretjem delu je bil zmagovalec znan.

Denver je po zmagi na petem mestu v zahodni konferenci, kjer prepričljivo vodijo Golden State Warriors, najboljša ekipa tudi v ligi. Tokrat je Golden State v gosteh premagal Utah s 123:116 in ima zdaj zmago več od Phoenixa.

Kar 28 točk je za zmagovalce dosegel Stephen Curry, 25 Andrew Wiggins. Bojan Bogdanović, Donovan Mitchell, Jorda Clarkson in Rudy Gobert pa so dosegli po 20 točk za poražence, a je slednji temu dodal še neverjetnih 19 skokov.

Na vzhodu je po novem v vodstvu Chicago, ki se je s košem DeMarja DeRozana ob pisku sirene veselil zmage v Washingtonu s 120:119. DeMar DeRozan je na enak način tekmo odločil že dan red tem v Indianapilisu, skupaj pa je danes dosegel 28 točk. Zach LaVine jih je dodal 35, Nikola Vučević pa 22 točk in 12 skokov. Pri Washingtonu je z 29 točkami in 12 skoki izstopal Kyle Kuzma, Bradley Beal je dodal 27 in 17 skokov.