V petih tekmah storili to, za kar so potrebovali dve leti

Košarka 24. Okt 202410:13 1 komentar

"Naj bo ta zmaga tudi vabilo za navijače," je po uspehu v Solunu, kjer je Cedevita Olimpija v petem krogu EuroCupa na kolena spravila Aris (82:75), dejal prerojeni kapetan Jaka Blažič.

Valencia je po petih krogih edino neporaženo moštvo evropskega pokala. Med štirimi ekipami z le enim spodrsljajem pa je tudi Cedevita Olimpija. Za štiri zmage so Ljubljančani torej potrebovali pet krogov. O zasuku na evropskem odru pa dovolj zgovorno priča podatek, da so v predhodnih dveh sezonah za ta izkupiček potrebovali neverjetnih 36 krogov. V pretekli sezoni so namreč slovenski prvaki prišli do vsega ene zmage, leto poprej pa do treh.

A drugačna kri Cedevite Olimpije ni vidna le na lestvici, temveč tudi na parketu. Precej bolj smiselno sestavljena ekipa namreč kljub določenim hibam, kamor lahko prištevamo šibkost na položaju klasičnega centra in manko izrazitega ostrostrelca, kaže pravo energijo, predvsem pa je sposobna vrhunsko odigrati v odločilnih minutah.

Tudi v Solunu, kjer je  v sredo padel Aris (82:75), so Ljubljančani največ pokazali v zadnji četrtini. Z vrhunsko in prilagodljivo obrambo so tekmecu dovolili vsega 14 točk, sami pa so jih natresli kar 28. Ob standardno kakovostnem ameriškem dvojcu DJ Stewart – Devin Robinson je blestel Jaka Blažič. Kapetan je 19 točkam, 5 skokom in 4 asistencam dodal nekaj vrhunskih obrambnih potez, zgovorna in nalezljiva pa je bila tudi njegova energija.

”Prigarana zmaga. V drugem polčasu smo pokazali dober karakter, predvsem v obrambi, nato pa je steklo tudi v napadu,” je po tekmi ugotavljal Blažič in izrazil upanje, da bo dober evropski izkupiček tudi vabilo za navijače. ”Naj nas nagradijo in podprejo v nedeljo, ko bomo v Stožicah igrali z Budućnostjo,” je dejal Jaka, ki po črnogorskem izzivu v ligi ABA nato že prihodnjo sredo v Stožicah pričakuje Hapoel iz Jeruzalema.

Pričakovati gre, da bo takrat Olimpijo že vodil glavni trener Zvezdan Mitrović, ki okreva po operativnem posegu. Vodenje ekipe je sicer v zadnjih tednih z odliko opravljal njegov pomočnik Đorđe Adžić. “Odreagirali smo kot ekipa in mislim, da smo zasluženo zmagali. Zmago posvečamo glavnemu trenerju Mitroviću, za katerega upam, da se bo na klop vrnil že na prihodnji tekmi,” je dejal po pomembnem solunskem skalpu.