Nova zmaga Slovenije, padla je tudi Srbija (VIDEO)

Košarka 17. Avg 202222:40 > 23:34 2 komentarja

Slovenski košarkarji meljejo naprej. V Telemachovem spektaklu so v razprodani dvorani Stožice po podaljšku s 97:92 ugnali Srbijo. Luka Dončić je blestel, dosegel je kar 34 točk, njegov srbski kolega Nikola Jokića pa osem manj.

Za Slovenijo je to peta zmaga v prav toliko nastopih, priložnost za stoodstotni izkupiček v pripravah na branjenje zlate medalje iz Istanbula 2017 pa bo imela v soboto, ko se bo v Celju srečala s Hrvaško.

Najboljši strelci Slovenije pred 12.000 gledalci so bili Luka Dončić s 34 točkami ter Mike Tobey in Klemen Prepelič, ki sta jih zbrala po 16. Pri gostih iz Srbije je bil s 26 točkami najboljši Nikola Jokić, Vasilije Micić pa jih je dodal 17.

Vrhunci s tekme med Slovenijo in Srbijo:

Naslednji teden bo šlo zares

Slovenijo že naslednji teden čakata prvi tekmi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023 – v četrtek v Celju proti Estoniji in v nedeljo v Münchnu z Nemčijo, evropsko prvenstvo v Kölnu pa bo odprla 1. septembra proti Litvi.

POTEK TEKME: Slovenija – Srbija 97:92* (67:65, 45:42, 17:21)
*po podaljšku

Slovenija: Goran Dragić, Klemen Prepelić, Edo Murić, Jaka Blažić, Vlatko Čančar, Žiga Samar, Aleksej Nikolić, Mike Tobey, Gregor Hrovat, Žiga Dimec, Zoran Dragić, Luka Dončić

Srbija: Filip Petrušev, Dejan Davidovac, Vanja Marinković, Nikola Kalinić, Vladimir Lučić, Ognjen Dobrić, Dušan Ristić, Nikola Jokić, Nemanja Nedović, Marko Jagodić-Kuridža, Vasilije Micić, Ognjen Jaramaz, Boriša Simanić

*Po dveh zgrešenih trojkah Srbije je Murić zadel prvi prosti met, druge zgrešil, a je odbito žogo pobral Dončić. Na mesto prostih metov se je preselil Prepelič in odločil tekmo. Konec, zmaaaaga Slovenije – 97:92

*50 sekund pred koncem podaljška je trojko zadel Čančar – 94:92!

*Jokić je Srbe popeljal v vodstvo, a Murić vrača udarec – 91:91

*Kakšen začetek podaljška! Najprej je za tri zadel Kalinić, vrnil mu je Prepelić – 89:89

*Konec rednega dela! Dončić je imel met za zmago, a njegov met za tri točke ni zadel cilja – 86:86

*Tobey se je ogrel. Američan je znova zadel za tri točke za novo vodstvo Slovenije – 82:79

*Kot smo dejali, Slovenci pobegnejo, Srbi so spet nazaj. Po trojki Kalinića, točki in podaji Jokića pa so spet izenačili na 79:79

*Sekulić je v igro poslal Dončića. Slovenski zvezdnik je lepo zaposlil Tobeyja, ki je v četrtem poskusu prvič zadel trojko – 75:72

*Ko se mislimo, da so Slovenci ušli, se Srbi vrnejo. Trojko je zadel Ristić, nato pa je po napaki Slovencev sledil še koš iz protinapada. V Stožicah je spet izenačeno – 72:72

*Pri poskus meta za tri točke je osebno napako izsilil Prepelič. Klemen je vse tri proste mete zadel – 72:67

*Konec tretje četrtine! Srečanje v Stožicah še zdaleč ni odločeno. Srbi so za petami Slovencev  – 67:65

*Dončić blesti! NBA zvezdnik igra sam. Nove štiri točke in prednost Slovenije. Dončić je že pri 27 točkah – 62:60

*Kamere so pokazale Gorana Dragića, ki je že v “civilu”. Začel je v prvi postavi in igral pet minut, nato pa ni več stopil na igrišče. Upajmo, da se ni poškodoval.

*Slovenci so nazaj! Po podaji Dončića je za tri zadel mladi Samar in izenačil – 55:55

*Srbi so vroči. Z razdalje je zadel še Marinković za vodstvo za pet – 48:53

*Dva zaporedna koša Srbov. Kalinić in Jokić v polno za vodstvo gostov – 48:49

Začetek tretje četrtine! Srbi so jo začeli s trojko. Z razdalje je bil natančen Kalinić, a veselje ni dolgo trajalo, saj mu je na drugi vrnil vroči Dončić – 48:45

KONEC PRVEGA POLČASA! Slovenci vodijo. V zadnji sekundi druge četrtine je noro trojko zadel Prepelič in poskrbel za majhno prednost Slovencev – 45:42

*Srbom je ob koncu polčas pošla sapa, a je udaril Micić. Zadel je trojko, osebno napako pa je pri metu storil še Čančar – 42:42

*Izjemna akcija Slovenije. Začela se z blokado, nato pa je Dončić vse sam opravil še v napadu. Preigral je srbsko obrambo, zadel in bil nagrajen še s prostim metom. Dončić je že pri 14 točkah – 37:34

Nora akcija Dončića:

*Srbi se ne dajo. Po delnem izidu 5:0 je v Stožicah spet izenačeno. Po lepo podaji Jokića je trojko zadel Davidovac – 30:30

*Jaka je vroč! Nova trojka in slovensko vodstvo za pet – 30:25!

*V naslednjem napadu je Samar izenačil na 24, nato pa je Blažič zadel še trojko. Delni izid 8:0 in novo vodstvo Slovencev!

*Trojka! Po lepi podaji Samarja je zadel Murić in približal Slovenijo – 22:24

*Slovenci so odlično odprli drugo četrtino. Po lepem prodoru je zadel Nikolić – 19:21

*Težave za Slovenijo. Dimec je že pri treh osebnih napakah. Kar dve so mu sodniki sodili v napadu.

*Srbi so spet malce pobegnili – trojko je zadel Ristić in postavil izd prve četrtine – 17:21

*Lučić je s trojko Srbe povedel za štiri, a mu je z enako mere nekaj sekund kasneje vrnil Dončić – 13:14

*Lepa akcija Slovencev. Zoran Dragić je lepo podal, Mike Tobey pa zabil – 8:11

*Prva trojka tudi Srbov, ki zdaj vodijo za štiri. Natančen je bil Marinković – 5:9

*Prva trojka! Zadel jo je kdo drug kot Luka Dončić – 5:4

*Hitro je s pol razdalje izenačil Čančar – 2:2

*Prvi koš na tekmi je dosegel Nikola Jokić0:2

ZAČTEK TEKME! Slovenci so začeli v postavi: Brata Dragić, Luka Dončić, Vlatko Čančar in Mike Tobey.  Srbija pa: Marinković, Kalinić, Lučić, Jokić in Micić

20.05: Obračun med Srbijo in Slovenijo bo v prvi vrsti spremljal tudi srbski teniški zvezdnik Novak Đoković, ki je v Stožicah v družbi svojega očeta.

Kaj je pred tekmo v Stožicah povedal oče Dončić:

20.00: Srbski selektor Pešić je pred tekmo s Slovenci prečrtal trojico: Nikolo Milutinova, Balšo Koprivico in Marka Gudurića.

19.55: Slovenska trobojnica v dvorani Stožice:

19.52: Kaj je pred tekmo povedal Zoran Dragić? “Od sebe bomo dali vse, kar imamo. Tekmo bomo poskušali zmagati.”

19.50: Kaj je pred tekmo povedal selektor Aleksander Sekulić:

19.22: Pivo niti približno ni poceni. Za pol litra hmeljevega napitka je potrebno odšteti nič manj kot pet evrov!

19.20: Medtem ko se igralci obeh ekip ogrevanje, navijači pred dvorano Stožice ogrevajo glasilke:

19.15: Do začetka tekme v Stožicah nas loči le še ena ura. Obe ekipi se že ogrevata:

19.00: Kapetan Goran Dragić ogreva svoje “strelne naprave” pred tekmo s Srbijo:

18.40: Pred tekmo s Srbi je slovenske reprezentante pozdravil tudi Anthony Randolph. Sloviti Tonček, ki je z #mojtim leta 2017 v Carigradu osvojil naslov evropskega prvaka.

Tonček na zajtrku pozdravil slovensko ekipo:

18.30: Pozdravljeni, z vami bomo skupaj odštevali minute pred začetkom Telemachovega spektakla v Stožicah, kjer se bo Slovenija udarila s Srbijo.