Potem ko je vodstvo košarkarske zveze BiH minuli teden javnost obvestilo o tem, da bo letos dejavna le članska reprezentanca, se je po plazu kritik le našla rešitev tudi za mlajše selekcije.
Kot smo poročali minuli teden, se je reprezentančna košarka v BiH dotaknila dna. Vodstvo zveze je namreč z evropskega zemljevida potegnilo vse mlajše reprezentančne selekcije. Poleti naj bi bili dejavni le člani na EuroBasketu 2025. A sledili so burni odzivi in naposled tudi rešitev.
Predsednik panožne zveze Aid Berbić je na novinarski konferenci pojasnil, da je bila napoved odpovedi del zavestne strategije. Zganili so se vlada, kantonalne oblasti, zasebna podjetja … Eden od nekdanjih predsednikov naj bi celo zastavil svoje stanovanje, da bi sprožil zbiranje sredstev za mlajše kategorije.
Finančni položaj zveze je še vedno skrb vzbujajoč, vseeno pa naj bi zbrali dovolj sredstev, da bodo dejavne tudi reprezentanco do 16 in 18 let.
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje