Aluminij vse bližje selitvi v drugo ligo

Nogomet 1. Maj 202219:37 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 33. krogu Prve lige Telemach premagali Aluminij s 3:1 (2:1).

Kidričani so povedli v 14. minuti, ko je po dolgi podaji Haris kadrić žogo z glavo podaljšal do Dina Špeharja, ki je nato v kazenskem prostoru učinkovito zaključil akcijo. So pa Domžalčani hitro vrnili, v 23. minuti je David Nwolokor naredil prekršek nad Tilnom Klemenčičem, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Arnel Jakupović.

Domači nogometaši so v 30. minuti prišli do popolnega preobrata. Mitja Ilenič je po desni strani prišel v kazenski prostor in kar precej z desne streljal proti vratom, gostujoči vratar pa ni najbolje posredoval na bližnji vratnici in žogo odbil v mrežo. Ilenič je še enkrat z desne strani poskusil v 36. minuti, takrat pa je Aluminijev vratar dobro odpravil svoje delo.

Uvod drugega polčasa ni postregel s posebej razburljivo predstavo, pravih priložnosti ni bilo. Se je pa Aluminij znašel v še večjih težavah v 76. minuti, ko je zaradi nevarnega starta rdeči karton dobil Dino Špehar.

Številčno prednost so domači hitro unovčili, ko je v 81. minuti Ilenič dosegel svoj drugi gol na tekmi, spet je streljal malce z desne strani kazenskega prostora. V 87. minuti bi lahko Emir Saitoski lahko še povečal razliko, a je žoga zletel le nekaj centimetrov mimo vratnice.

Domžale bodo v 34. krogu prihodnjo nedeljo gostovale v Murski Soboti, Aluminij pa bo gostil Olimpijo.

Domžale – Aluminij 3:1 (2:1)

Športni park, sodniki: Antič, Habibović, Špur.

Strelci: 0:1 Špehar (14.), 1:1 Jakupović (24./11 m), 2:1 Ilenič (30.), 3:1 Ilenič (81.).

Domžale: Mulalić, Dobrovoljc, Klemenčič, Alić (od 86. Strajnar), Ilenič, Pišek (od 87. Jovićević), Husmani, Ibričić (od 86. Perc), Martinović (od 72. Markuš), Jakupović, Georgijević (od 66. Saitoski).

Aluminij: Nwolokor, Ploj, Petek (od 83. Bizjak), Azemović, Martić, Nkama (od 80. Marinšek), Bolha, Plantak (od 70. Šroler), Turčin (od 70. Brest), Kadrić (od 70. Branšteter), Špehar.

Rumeni kartoni: Alić, Saitoski; Šroler.
Rdeči karton: Špehar (76.).

Potek srečanja v Domžalah

Konec tekme!

80. minuta: GOOOL! 3:1! Konec je! Domžalčani so zadeli še tretjič. Še drugič ne tekmi je vratarja Aluminija premagala Mitja Ilenić!

Zadetek Ileniča:

75. minuta: Rdeč karton za Aluminij. Strelec edina zadetka gostov Špehar je s podplatom zadel Emirja Saitoskija in si prislužil neposredni rdeč karton.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

30. minuta: GOOOL! 2:1! Aluminija je obračun tako dobro začel, nato pa se je v nekaj minutah vse podrlo. Zadel je še mladi Mitja Ilenič, ki je streljal močno, a vse vratar Aluminija bi lahko mnogo bolje posredoval. Nigerijski čuvaj mreže pri šumarjih je zadetek v prejel v svoj kot, kar si vratarji ne smejo privoščiti.

24. minuta: GOOOL! 1:1! Domžalčani so hitro izenačili. Vratar Aluminija David Nwolokor je nespretno podrl Tilna Klemenčiča in sodniku ni preostalo drugega, kot da pokaže na najstrožjo kazen. Izkoristil jo je Arnel Jakupović in poskrbel za izenačenje.

Prekršek za enajstmetrovko:

Zadetek Jakupovića:

14. minuta: GOOOL! 0:1! Aluminij vodi v Domžalah! Martič je poslal dolgo žogo proti domžalskem kazenskem prostoru, skok je dobil Kadrić in žogo kot na pladnju poslal Špeharju, ki je darilo izkoristil in šumarje povedel v vodstvo z 1:0.

Zadetek Špeharja:

Začetek tekme v Domžalah!

Začetni postavi v Domžalah:

#social-embed_1

#social-embed_2

Pred tekmo:

Pred Domžalčani je novo obdobje velikih sprememb. Bolj ali manj je jasno, da ekipe v prihodnji sezoni ne bo več vodil Dejan Djuranović, ki v letošnjem tekmovalnem obdobju ni uresničil zastavljenega cilja – uvrstitve v Evropo. V luči napovedanih rošad naj bi bila ogrožena celo prihodnost Senijada Ibričića, ki je bil napovedan kot novi športni direktor rumene družine, a naj ga prihajajoča nova oblast, katere prvi obraz naj bi bil Slaviša Stojanović, ne bi imela v svojih načrtih. Kakorkoli obrnemo, sezono bo seveda potrebno odigrati do konca, v igri pa je boj za zgornji del prvenstvene lestvice. Slednji resda prinaša zgolj prestiž, a to je trenutna realnost domžalskega nogometa.

Na zadnjih osmih medsebojnih tekmah je Aluminij Domžale premagal samo enkrat.

Aluminij se bo v Domžalah boril za golo preživetje. Zmaga, ki jo v Kidričevem čakajo vse od jesenskega dela sezone, bi v šumo vrnila nekaj upanja na obstanek v elitni druščini. Čeprav pogosto razmišljamo o tem, da je ekipa pod vodstvom Roberta Pevnika dobila nov zagon, je Aluminij pod njegovim vodstvom še vedno brez zmage. Matematika bo morda resda šumarje še nekaj časa držala v igri, a po katastrofalnem porazu proti Celju je malo takšnih, ki verjamejo v preporod Aluminija ob koncu sezone. Strateg Kidričanov je sicer dejal, da ima po blamaži jasno sliko o tem, kdo si zasluži nositi dres šumarjev in kdo ne, a vprašanje, če ni tega ugotovil nekoliko prepozno.