Angleški nižjeligaški malček se je ponorčeval iz Uniteda

Nogomet 20. Apr 202212:23 > 16:01 0 komentarjev

Popolna dominacija Liverpoola na včerajšnjem večnem angleškem derbiju je danes glavna tekma pogovorov v otoški nogometni javnosti. Navijači vragov so dobili nov dokaz, kakšen je trenutno razkorak med najboljšimi angleškimi ekipami in Manchester Unitedom, sol na rane kultnega kluba pa je tudi norčevanje manjših, precej manjših nižjeligaških klubov.

Dvakrat Mohamed Salah, Luiz Diaz in Saido Mane. To so včerajšnji strelci na velikem angleškem derbiju, na katerem je Liverpool povsem povozil Manchester United. Analize po tekmi govorijo o tem, da bodo morali vragi podreti vse, kar se “gradili” v zadnjih letih, če bodo želeli narediti korak bliže proti Liverpoolu in Manchester Cityju, ki se trenutno zdita svetlobna leta daleč. Redsi so bili na Anfieldu superiorni v vseh elementih nogometne igre. Žogo so imeli v svojih nogah 72 % igralnega časa, proti vratom nasprotnika so sprožili 14 strelov, vragi le dva.

Enega izmed navijačev vragov je slaba igra njegovih ljubljencev tako zelo razočarala, da je svojo žalost izlil na družbenem omrežju Twitter, kjer je zapisal, da Manchester United na Anfieldu izgleda kot Shrewsbury Town. Gre za angleškega tretjeligaša, ki je priložnost takoj izkoristil za to, da še dodatno zbode privržence angleškega velikana.

“Mi smo na Anfieldu dosegli zadetek, vi ga niste. Nivo,” so se na Twitterju domiselno odzvali pri klubu z zahoda Anglije in težko jim je oporekati. Shrewsbury se je namreč z Liverpoolom januarja pomeril v ligaškem pokalu in proti precej premešani zasedbi redsov izgubil s 4:1. Zadetek za Shrews je v 27. minuti dosegel Daniel Udoh, s čimer je angleški tretjeligaš nekaj minut celo vodil proti zasedbi s slovitega Anfield Roada.