City po drami rešil točko proti Arsenalu, a ostal brez Rodrija

Nogomet 21. Sep 202415:55 > 22. Sep 2024 19:54 1 komentar

Manchester City in Arsenal sta se na osrednji nogometni tekmi petega kroga angleškega prvenstva razšla z neodločenim izidom 2:2. Angleški prvak v zadnjih štirih sezonah iz Manchestra ima točko več od Liverpoola in Aston Ville.

Izbranci španskega trenerja na klopi meščanov Pepa Guardiole so povedli že v deveti minuti, po podaji Brazilca Savinha v prazen prostor pa je v polno zadel norveški stroj za gole Erling Haaland. Le nekaj minut zatem so gostitelji obnemeli po bržkone hujši poškodbi kolena Španca Rodrija, po njegovem odhodu se je tudi končala njihova prevlada na igrišču v prvi polovici tekme.

Londončani so izenačili v 22. minuti po močnem in natančnem strelu z 18 metrov Italijana Riccarda Calafiorija, v prvi minuti sodnikovega podaljška pa povedli po golu Brazilca Gabriela. Arsenal je v sedmi minuti podaljška ostal brez Belgijca Leandra Trossarda, potem ko mu je glavni sodnik Michael Oliver pokazal drugi rumeni karton.

V drugi polovici tekme so meščani napadali z vsemi silami, a bunker topničarjev je bil brezhiben. Tako je bilo do osme minute sodnikovega dodatka, ko je izenačujoči gol dosegel John Stones.