Angleži s slabo popotnico na EP (VIDEO)

Nogomet 7. Jun 202423:33 0 komentarjev

Angleška nogometna reprezentanca je na zadnji prijateljski tekmi pred začetkom evropskega prvenstva v Nemčiji izgubila. Angleži, ki bodo na bližnjem Euru tudi tekmeci Slovenije v skupinskem delu, so na Wembleyju klonili proti Islandiji z 0:1.

Izbranci Garetha Southgata so razočarali in proti 72. reprezentanci svetovne lestvice klonili na domačem terenu.

Odločilni gol je že v 12. minuti dosegel Jon Dagur Thorsteinsson. Domači so imeli pozneje sicer terensko premoč, zvezdnik Bayerna Harry Kane pa tudi najlepšo priložnost za izenačenje, a gola ni bilo. Islandija si je z zbrano predstavo priborila prestižno zmago, Islandci pa so bili v drugem delu celo bližje drugemu golu kot Angleži izenačenju, a je strelec gola v drugem polčasu zapravil še eno lepo priložnost.

Anglija bo na EP igrala v skupini C s Srbijo, Dansko in Slovenijo, prva tekma čaka Angleže v nedeljo, 16. junija priti Srbiji v Gelsenkirchnu. S Slovenci bo angleška reprezentanca igrala 25. junija v Kölnu.