Arsenal prepričljiv, spektakularen gol Aubameyanga

Nogomet 2. Maj 202117:30 0 komentarjev
Julian Finney/Getty Images

Nogometaši Arsenala so na tekmi 34. kroga Premier lige v gosteh proti Newcastlu slavili z 2:0.

Topničarji so po zgolj eni osvojeni točki v zadnjih dveh krogih, uspeli vpisati zmago in obdržati možnost za uvrstitev v evropska tekmovanja. Moštvo Mikela Artete je z 49 točkami na devetem mestu, sedmouvrščeni Tottenham ima s tekmo manj štiri točke več.

Newcastle je s 36 točkami na 17. mestu. Le v primeru čudeža se lahko zgodi, da bo izgubil status prvoligaša. Fulham, ki je mesto za njimi ima devet točk manj od črno-belih.

Zadetka na St James’ Park sta dosegla Mohamed Elneny in Pierre-Emerick Aubameyang. Egipčan je v peti minuti izkoristil podajo Aubameyanga in v Premier ligi dosegel svoj prvi gol po prihodu iz Basla leta 2016.

Po asistenci se je med strelce vpisal tudi 31-letni Aubameyang. Martinelli je v 66. minuti lepo podal z leve strani, izkušeni Gabonec pa je za 2:0 s spektakularnim strelom žogo poslal v mrežo.

Arsenal se bo v naslednjem krogu srečal z West Bromom, Newcastle pa gosti Leicester.