Atletico le še dva koraka do naslova

La liga 13. Maj 20210:01 0 komentarjev

Nogometaši Atletica iz Madrida so na tekmi 36. kroga španske La lige z 2:1 doma premagali Real Sociedad in na vrhu lestvice Barceloni pobegnili na štiri točke, še točko več (a s tekmo manj) zaostaja Real Madrid.

Varovanci Diega Simeoneja so bili v prvi tretjini srečanja veliko boljši nasprotnik. Svojo premoč so kronali dvakrat, najprej je v 16. minuti svoj šesti gol v letošnji sezoni La lige dosegel Belgijec Yannick Carasco. V 28. minuti je prednost rdeče-belih podvojil Angel Correa, ki je izkoristil odlično globinsko podajo Luisa Suareza in s strelom s prve premagal vratarja Sociedada Remira.

V drugem polčasu so gostje iz San Sebastiana vzpostavili ravnotežje in postajali vse bolj nevarni. Bolj se je tekma bližala koncu, bolj je trpela obramba Atletica z Oblakom na čelu. V 80. minuti ga je z desne strani že premagal Portu, a je strel ustavila vratnica, nato je odlično posredoval branilec Savić. Baski so kljub temu prišli do častnega gola, v 83. minuti je po odboju žoge po kotu z manj kot petih metrov žogo v mrežo potisnil Igor Zubeldia. Sociedad nato ni imel več pravih priložnosti za izenačenje in ostaja na petem mestu španske lige.

Atletico je na drugi strani prestal na papirju najtežjo preizkušnjo na poti do osvojitve naslova, zdaj ima štiri točke prednosti pred Barcelono, Real, ki ga v četrtek zvečer čaka tekma v Granadi, pa zaostaja pet točk. Jan Oblak in druščina so tako le še dve tekmi oddaljeni od velikega uspeha – enajstega naslova španskih prvakov za colchonerose.