Atletico stopa proti naslovu, padla tudi Sevilla

La liga 12. Jan 202123:59 0 komentarjev
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Medtem, ko madridski Real izgublja točke, kjer bi jih moral osvajati, Atletico te napake spretno koristi in veča razliko, da se bo približal končnemu cilju - osvojitvi naslova. Na zaostali tekmi prvega kroga španske La Lige je vodilni na lestvici v Madridu proti Sevilli slavil z 2:0 in tako še povečal razliko napram mestnemu tekmecu.

Ko je Real v neposrednem dvoboju premagal Atletico je marsikdo resno podvomil o zanesljivosti trenutno vodilne ekipe. Toda v naslednjih petih krogih je nato Real proti ekipam, ki se borijo za obstanek izgubil štiri točke, Atletico pa je zabeležil pet zmag in znova prišel do plusa, če upoštevamo poraz na velikem derbiju proti Realu.

Proti ekipam iz spodnjega dela lestvice je Atletico brez napak. Da imajo material za naslov prvaka pa so pokazali na tekmi proti aktualnemu prvaku evropske lige Sevilli. Madridčani so proti eni najmočnejših ekip v Španiji slavili zanesljivo. V 17. minuti so povedli prek Angela Corree, ki je odlično izkoristil podajo Kierana Trippierja.

Nato je ekipa Diega Simeoneja naredila tisto kar zna najbolje. Zadrževali so prednost in čakali na priložnost, da znova zadajo udarec tekmecu. In ta priložnost je prišla v 76. minuti, ko je Saul s pomočjo Marcosa Llorenteja podvojil svojo prednost in praktično že odločil tekmo. Do konca nato Sevilla niti ni uspela doseči častnega gola in zato je Atletico v tej sezoni ostal le pri šestih prejetih golih, Jan Oblak pa je še povečal prednost pred zasledovalci za nagrado Zamora.

Na lestvici ima ekipa iz Wanda Metropolitana 41 točk. Štiri točke več kot Real ob dveh tekmah manj. Sevilla je skupaj z Real Sociedadom na petem mestu saj imata obe ekipi po 30 točk in dve manj kot četrtouvrščeni Villarreal.