Bayern prvak; Lewandowski vse bližje Gerdu Müllerju

Bundesliga 8. Maj 202117:48 > 20:37 0 komentarjev
getty images
Bayern je novi stari prvak Bundeslige. Foto: REUTERS/Ibraheem

Bayern iz Münchna je ponovno prvak nemške Bundeslige. To si je zagotovil po porazu Red Bull Leipziga pri Borussiji iz Dortmunda.

Bayern si je naslov tako na koncu zagotovil brez igranja tekme. Nogometaši iz Leipziga so namreč na gostovanju pri Dortmundu izgubili z rezultatom 3:2.

Borussia je že v 7. minuti po zadetku Marca Reusa povedla, v 51. minuti je Jadon Sancho zadel že za 2:0. Rdeči biki so se kasneje pobrali, Lukas Klostermann in Dani Olmo sta do 77. minute izenačila rezultat. Jadon Sancho pa je v 87. minuti Borussio ponovno popeljal v vodstvo, tako nogometaši iz Dortmunda ostajajo v boju za Ligo prvakov v naslednji sezoni.

Jadon Sancho je bil junak v Dortmundu. Foto: AP Photo/Martin Meissner

Bavarci so tako osvojili že svoj 31. naslov nemškega prvaka, med drugim devetega zapored. Bayern je na domačem igrišču igral povsem sporščeno in posledično razbil Borussio iz Mönchengladbacha s 6:0. Blestel je Robert Lewandowski, ki je dosegel hattrick. Tako je sedaj le še gol oddaljen od rekorda zadetkov v eni sezoni Bundeslige. Tega še vedno drži Gerd Müller, legendarni napadalec Bayerna, ki je leta 1972 dosegel kar 40 golov. Lewandowski jih ima trenutno 39, pred njim pa sta še dve tekmi v letošnji sezoni.

Leipzig ostaja na drugem mestu, za Bayernom, ki ima 71 točk, zaostaja za 7 točk. Borussia sedaj zaseda četrto mesto, na svojem računu ima 58 točk. Dve točki in tekmo manj pa ima Eintracht iz Frankfurta. Boj za Ligo prvakov v nemški Bundesligi bo tako v zadnjih dveh krogih še izjemno zanimiv.