Bravo plačal ceno napak in zapravljenih priložnosti

Evropa 1. Avg 202419:05 0 komentarjev
Bravo

Evropskega poletja Brava je konec. Šiškarji so na razmočenem igrišču stadiona ŽAK v spodnji Šiški proti Zrinjskemu iz Mostarja izgubili s 3:1 in s tem zapravili prednost s prve tekme, ko so v gosteh slavili z 1:0. Ljubljančani so plačali davek napak v obrambi in zapravljenih velikih priložnosti v napadu.

Konferenčna liga, 2. krog, povratna tekma

Bravo – Zrinjski Mostar 1:3

Strelci: 0:1 Mulahusejnović (16.), 1:1 Tučić (21.), 1:2 Jakovljević (66.), 1:3 Mlinar (80.).

V Ljubljani je ‘lilo kot iz škafa’, ko so na zelenico stadiona ŽAK še zadnjič v tej podobi športnega objekta v spodnji Šiški stopili nogometaši Brava. Pred njimi je bil zgodovinski izziv – vsaj ohraniti prednost gola s prve tekme proti Zrinjskemu iz Mostarja, ki je bil pred začetkom dvobojev drugega kroga kvalifikacij za konferenčno ligo velik favorit za napredovanje.

Težke razmere so naredile svoje, a ne v smislu tega, da bi tekmo naredile nezanimivo, temveč obratno. Nanje so se sprva bolje prilagodili gostje, ki so po 16. minutah izničili prednost Brava s prve tekme. Akcijo sta skreirala nogometaša, ki ju poznamo s slovenskim nogometnih zelenic. Podal je nekdanji član Olimpije Ivan Posavec, iz obrata pa je z močnim strelom zadel nekdanji nogometaš Kopra, Mure in Maribora Nardin Mulahusejnović.

Odgovor Šiškarjev je bil ekspresen. Akcijo v 22. minuti je pripravil podajalec Lan Štravs, ki je v ogenj poslal Milana Tučića. Slednji se je izognil ‘ofsajd zanki’ nasprotnikove obrambe in nato rutinirano zadel za 1:1.

Bravo

Zaključek polčasa je pripadel gostom. Matija Orbanić se je izkazal ob prostem strelu nogometašev Zrinjskega, v 37. minuti ga je ob strelu Maria Ćužeja rešila vratnica.

Bravo plačal davek napak

V nadaljevanju so prvo lepo priložnost zapravili Šiškarji, Matej Poplatnik se je dobro znašel v kazenskem prostoru nasprotnika, a meril mimo vrat. Kazen je prišla v 67. minuti, ko je veliko napako v obrambi Brava izkoristil kapetan Slobodan Jakovljević. Za slovo Brava od Evrope in zmago Zrinjskega s 3:1 je v 79. minuti s prostega strela poskrbel Franjo Mlinar.

Domači so sicer zapravili nekaj priložnosti za izenačenje, v 84. minuti se je Nemanja Jakšić odločil za strel od daleč, vendar je vratar gostov preprečil zadetek Brava, v 86. minuti pa je ljubljanska zasedba zapravila izjemno priložnost za podaljšek, a je najprej Victorju Gidadu strel iz bližine obranil Marić, Poplatnik pa je odbito žogo poslal čez gol.