Brazilija na krilih Viniciusa nadigrala Paragvaj

Nogomet 29. Jun 20249:26 0 komentarjev

Vinicius Junior je v skupinskem delu nogometnega pokala Amerike dosegel gola v prvem polčasu za zmago Brazilije proti Paragvaju s 4:1. Savinho in Lucas Paqueta iz enajstmetrovke sta v Las Vegasu zaključila delo za slavje Brazilije, ki bo igrala zadnjo tekmo v predtekmovalni skupini D proti Kolumbiji, ki je neporažena že 25 tekem.

Omar Alderete je dosegel edini zadetek za Paragvaj, ki je zadnji del tekme igral z 10 igralci, potem ko je bil v 81. minuti zaradi rdečega kartona izključen Andres Cubas.

Kolumbija se je v četrtfinale uvrstila po zmagi nad Kostariko v Arizoni s 3:0. Zadetke so dosegli Luis Diaz, Davinson Sanchez in Jhon Cordoba ter niz neporaženosti podaljšali na 25 tekem. Reprezentanca Nestorja Lorenza ni izgubila od poraza proti Argentini februarja 2022.

Naslednja tekma v skupini bo med Brazilijo in Kolumbijo, ki vodi s šestimi točkami, Brazilija ima dve manj, saj je za uvod v tekmovanje remizirala s Kostariko (0:0).