Na petkovem derbiju kroga brez zmagovalca

Bundesliga 21. Apr 201722:32 > 22:36
Getty images, Maja Hitij

Köln in Hoffenheim resda ne spadata med največje klube v Bundesligi, toda sodeč na trenutno stanje na razpredelnici nemškega prvenstva si dvoboj teh dveh klubov trenutno zasluži naziv derbi. Hoffenheim se je porazu ognil v 90. minuti tekme.

EKipi sta odigrali prvo tekmo 30. kroga nemškega državnega prvenstva in se na koncu razšli brez zmagovalca (1:1). Köln je sicer poovedel prek Leonarda Bittencourta v 58. minuti tekme, Hoffenheim pa je prišel do izenačenja v 90. minuti tekme zahvaljujoč Keremu Demirbayju.

To je že 13 remi sezone za ekipo, ki svoje tekme igra v mestu Sinsheim, varovanci mladega trenerja Juliana Nagelsmanna so tako znova na tretjem mestu Bundeslige s 55 osvojenimi točkami, ob tekmi več imajo dve točki več od Borussie Dortmund in ostajajo v bitki za neposredno uvrstitev v Ligo prvakov.

Kozlički so tik pred zdajci ostali brez pomembne zmage, ki bi jih utrdila na 6. mestu razpredelnice, ki še pelje v kvalifikacije za Evropsko ligo, zdaj pa ima Freiburg priložnost, da se v nedeljo ob morebitni domači zmagi proti Leverkusnu oddalji na dve točki.

V soboto ob standardnem popoldanskem terminu bo svojo tekmo odigral Bayern, ki doma gosti Mainnz 05, medtem ko nogometaše Leipziga to pot čaka nedeljsko gostovanje v Gelsenkirchnu pri Schalkeju. Tudi Borussia Dortmund je izpadla iz evropskih tekmovanj, kjer Nemci zdaj nimajo več svojega predstavnika, na zmagovita pota se bo četa Thomasa Tuchla skušala vrniti v soboto v Mönchengladbachu.